Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Medycyna chińska – skuteczne odchudzanie, sekret akupunktury

Medycyna chińska znana jest z homeopatii i wielu zabiegów w pełni naturalnych, chociaż budzących wątpliwości co do bezpieczeństwa. Mowa tutaj o akupunkturze, bańkach, czy masażu rozgrzanymi kamieniami. Mimo iż zabiegi te wyglądają niczym rytuały magiczne, to jednak maja swe potwierdzenie w medycynie i są skuteczne. Wykorzystuje się je również do odchudzania.

Medycyna chińska – skuteczne odchudzanie

Wszyscy szukamy sposobu na schudniecie bez diety, stresu i ćwiczeń, trudu. Wydaje się to niemożliwe, tymczasem medycyna chińska zna pewne rozwiązania jak terapia oddechowa, akupunktura, które wpływają na metabolizm i odchudzają.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Ich efekty są widoczne po dłuższym czasie pod warunkiem iż stosujemy się do zaleceń medycyny chińskiej bez przerw. Podejmując się odchudzania według chińskich metod naturalnej medycyny nie możemy spodziewać się cudów, jednak zrzucenie nawet kilku kilogramów dla wielu otyłych osób to wielki sukces.

Medycyna chińska – odpręż się i chudnij

Bardzo często powodem otyłości jest stres, życie w ciągłym napięciu, pełne trosk i zajęć. Sposobem na przerwanie tego samonapędzającego się koła nadwagi jest relaks, odprężenie się i wniknięcie w głąb swego umysłu, ciała. Nie musimy restrykcyjnie ograniczać jedzenia, wręcz przeciwnie poczujmy przyjemność z jedzenia. Nie musimy katować się treningiem wyczerpującym nasze siły, za to warto się dotlenić wychodząc na spacer i kontemplując okoliczna przyrodę.

Odzyskując harmonię i równowagę ciała i duszy mamy szansę schudnąć, bowiem masa ciała również dąży do równowagi. Czy możliwe jest odchudzanie przez przyjemność? Oczywiście akupunktura mimo iż wygląda na zabieg bolesny, nie boli a odprężą, relaksuje. Podobnie terapia oddechu pomaga w dotlenianiu, wycisza i dodaje sił.

Medycyna chińska – skorzystaj z zapasów

Jak zapewniają spece od medycyny chińskiej terapia oddechem oraz akupunktura odchudza bowiem ciało korzysta z zapasów tłuszczu zmagazynowanych w tkance tłuszczowej. Zabiegi mają stymulować ten proces. W terapii oddechowej istotna jest zmiana rytmu, pozycja ciała oraz przyjmowane postawy, ucisk w odpowiednich miejscach. Każdy ruch wymusza na organizmie adaptację, która potrzebuje energii, ta zaś dostępna jest w tkance tłuszczowej.

Metoda jest prosta i każdy może ją samodzielnie opanować, ćwiczyć w domu. Co więcej terapia jest przyjemna. Oddech wpływa na zmiany apetytu, ogranicza go, dzięki temu sprawiamy iż jemy mniej. Niestety efekty tej terapii widoczne są tylko u osób, u których otyłość wynika z nadmiaru jedzenia.

Medycyna chińska – brak diety a jednak ograniczenie jedzenia

Sekretem terapii oddechowej jest zdolność ograniczenia apetytu modulacją oddechu. Mimo iż nie musimy się ograniczać w jedzeniu, liczyć kalorii, wybierać produktów, to i tak jemy mniej, bo zwyczajnie się nam nie chce jeść. Nie czerpiąc radości z jedzenia nie sięgamy po przekąski i w efekcie nie tyjemy. W dłuższej perspektywie możemy zredukować żołądek poprzez jego kurczenie się.

Przykładem ćwiczenia na zmniejszenie apetytu jest siad na krześle z nogami w rozkroku oraz kątem prostym między udem a kolanem. W tej pozycji opieramy się na rękach, które splatamy w ślimaka. Łokcie winny wesprzeć się na kolanach. Oddychamy 24 razy po czym siadamy wygodnie, zamykamy oczy i rękoma pocieramy głowę wyrzucając z niej napięcie.

Medycyna chińska – sekret akupunktury

Prócz oddechu zalecana jest akupunktura. Zabiegi są dostosowywane przez lekarza do trybu życia, wagi i wieku a nawet płci. Zabieg ma stymulować ciało do pracy, procesów trawiennych i oczyszczających. Ponadto na zewnątrz akupunktura ma relaksować pacjenta, sprawiać okazję do wyciszenia.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *