Napoje na ból stawów

Napoje na ból stawów i stany zapalne – składniki, przygotowanie

Napoje na ból stawów – bóle stawów towarzyszą nam dość często, jeśli wykonujemy pracę fizyczną. Bywają też skutkiem zbyt intensywnych ćwiczeń fizycznych. Niektóre osoby reagują bólem stawów na zmiany pogody. Wszelkie zmiany zapalne i ból stawów można leczyć za pomocą odpowiednio przygotowanych napojów.

Napoje na ból stawów – składniki napojów przeciwbólowych i przeciwzapalnych

Leczenie bólu stawów musi się opierać na wyeliminowaniu przyczyny. Bardzo często przyczyna tego bólu jest stan zapalny zlokalizowany w obrębie stawów. Owoce i warzywa, z których przygotowujemy soki na ból stawów, powinny zawierać składniki przeciwzapalne. Są one zlokalizowane w warzywach i owocach. Bardzo duże ich ilości znajdziemy: w wiśniach, imbirze, ananasie, jagodach, cebuli, czosnku, czy granacie. Te owoce i warzywa zawierają bardzo duże stężenie związków o działaniu przeciwzapalnym. Tym samym ich regularne spożywanie w większych ilościach pozwala zwalczyć stan zapalny.

Czym jest stan zapalny

Stan zapalny jest to reakcja organizmu na wnikające do niego substancje niepożądane. Organizm zaczynając się bronić angażuje układ immunologiczny do walki. Aby go wspomóc w tej walce, stosuje się substancje przeciwzapalne. Najczęściej sięgamy po niesteroidowe leki przeciwzapalne. Są to te leki, które możemy kupić bez recepty w aptece, sklepie, stacji benzynowej. Działają one dość szybko i skutecznie. Ich działanie nie jest wybiórcze, obejmuje cały organizm. Dzięki temu związki przeciwzapalne są w stanie szybko wyłapać zapalenie. W ciągu kilku godzin łagodzą stan zapalny. W ciągu kilku dni objawy bólowe mijają.

Ból stawów i stany zapalne

Ból stawów zwykle jest reakcją na stany zapalne, które się w nich wytworzyły. Mogą one być skutkiem przeciążenia danego stawu. W takiej sytuacji chory odczuwa spory ból, szczególnie przy próbach poruszania się. Poza tym, odczuwa trudności w poruszaniu się poprzez ograniczoną ruchomość stawów. W tej sytuacji lekarz zwykle zaleca oszczędzanie się oraz zapisuje przeciwbólowe środki przeciwzapalne. Ich stosowanie warto wesprzeć naturalnymi metodami – pijąc smaczne i skuteczne soki.

Napoje na ból stawów

Wiśnia z ananasem to owoce, które bardzo skutecznie mogą pomóc w walce ze stanem zapalnym stawów. Są smaczne, zdrowe i łatwe w pozyskaniu. Świeże wiśnie należy wydrylować i wycisnąć z nich sok za pomocą wyciskarki. Ananasa należy obrać i również wycisnąć w wyciskarce. W ten sposób uzyskany sok jest nie tylko skuteczny, ale i bardzo smaczny!

Na stany zapalne stawów może też pomóc sok z surowego ziemniaka. Uzyskamy go poprzez wyciskanie w wyciskarce. Można też obrać i pokroić kilka ziemniaków, zalać zimną woda i zostawić na noc. Uzyskany w ten sposób sok ma nie tylko właściwości przeciwzapalne. Jest też źródłem wielu witamin i minerałów. Dawniej powszechnie stosowało się go na różne dolegliwości.

Imbir to bardzo skuteczna przyprawa korzenna o właściwościach przeciwzapalnych. Obrany korzeń imbiru wystarczy ugotować w niewielkiej ilości wody. Gdy woda przestygnie – dodać sok z połowy cytryny, miód, ewentualnie goździki i kardamon dla smaku. Taka herbatka imbirowa jest doskonała również na przeziębienia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *