Skuteczność oleju kokosowego

Skuteczność oleju kokosowego – walka z komórkami nowotworowymi

Skuteczność oleju kokosowego – statystyki jasno dowodzą, że rak jelita grubego jest najczęstszą przyczyną zgonów związanych z chorobami onkologicznymi. To dlatego, że pacjenci nie odczuwają żadnych objawów przebiegu choroby, aż do momentu kiedy stadium chorobowe jest już silnie zaawansowane. Wcześniejsze stadia są bardzo trudne do wykrycia.

Jeśli nowotwór zostanie wykryty odpowiednio wcześnie wskaźnik śmiertelności znacząco spada, ponieważ istnieją skuteczne metody leczenia. Ze względu na brak początkowych objawów umieralność wciąż utrzymuje jednak tendencję wzrostową.

Olej kokosowy niszczy 93% komórek nowotworowych okrężnicy w dwa dni?

Okazuje się, że olej kokosowy jest stosowany już od wieków przez kultury całego świata. Ostatnio został doceniony również we współczesnych, cywilizowanych krajach. Jest to skuteczny środek terapeutyczny, który chroni przed licznymi chorobami będąc jednocześnie w pełni naturalnym a więc i bezpiecznym.

Olej kokosowy jest bogaty w zdrowe tłuszcze nasycone, co stanowi doskonałe źródło kwasów tłuszczowych dostępnych w rybach i nasionach. Niemal 90% kwasów tłuszczowych w oleju kokosowym jest nasyconych, co stanowi jedno z najlepszych źródeł tego typu tłuszczów występujących w naturze.

Najnowsze badania wykazały, że olej kokosowy może łagodzić również szkodliwe skutki uboczne występujące po chemioterapii poprawiając przy tym znacząco jakość życia osób cierpiących na raka. Sami lekarz polecają go jako dodatek do leczenia chemioterapeutycznego.

Badania potwierdzające skuteczność oleju kokosowego

Według badań opublikowanych w czasopiśmie Cancer Research, kwas laurynowy w oleju koksowym ma właściwości antyrakowe. Kwas ten stanowi około 50% zawartości oleju kokosowego a naukowcy z University of Adelaide odkryli, że to w zupełności wystarczy, aby pokonać aż 90% komórek raka okrężnicy już po dwóch dniach leczenia. Naukowcy przekładają również inne badania, którymi popierają swoje dotychczasowe ustalenia.

Do badania zaangażowano szczury laboratoryjne. Przeprowadzono je zarówno w systemie in vitro, jak i in vivo. Testy dały niezwykle imponujące wyniki. Stwierdzono bowiem, że kwas laurynowy niszczy komórki nowotworowe powodując stres oksydacyjny. To znacznie zmniejsza poziom glutationu, odpowiedzialnego za rozwój komórek nowotworowych.

Prawdziwym problemem jest to, że badania tego rodzaju są bardzo kosztowne i sponsorzy niechętnie je finansują. Naturalne leki nie mogą być bowiem opatentowane. W związku z tym odnotowuje się bardzo nikłe zainteresowania ze stron firm farmaceutycznych do finansowania tego typu badań pomimo faktu, że może to być korzystne dla całego społeczeństwa.

Komentarze

  1. Jak stosować olej kokosowy .Czy wystarczy pić czy też dodawać np. do sałatek.Proszę o bliższe informacje.

    1. Stara 80-cio paroletnia ,bliska nam lekarka ,mawiała nam ,olej kokosowy nierafinowany, kurkumina i witamina D, spożywajcie pod każdą postacią .Uchroni to was od wielu,wielu, dolegliwości,żaden lekarz tego wam nie powie, a sam zażywa powyższe…! Taka to prawda…!

  2. Nie jest prawdą, że rak jelita wykrywalny jest dopiero w późnych stadiach. Otóż rak jelita grubego jest nowotworem, który można wykryć bardzo wcześnie. Trzeba jednak poddać się kolonoskopii. Bardzo późno daje za to objawy. Zatem, ludzie, badajcie się. Sam jestem pacjentem z tą przypadłością i wiem jakie to są stresy i jakie „przygody”. Nie polecam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *