zwalczanie cellulitu

Zwalczanie CELLULITU w gabinecie – zabiegi na cellulit

Zwalczanie CELLULITU – Cellulit powszechnie występuje u kobiet na całym świecie, zarówno u nastolatek, jak też i starszych pań. Do jego powstawania w dużej mierze przyczynia się współczesny tryb życia, mała aktywność, antykoncepcja czy nieodpowiednia dieta. Walka z nim nie jest prosta i wymaga kompleksowego, systematycznego podejścia na wielu frontach.

Na pewno trzeba zmienić nawyki żywieniowe, pomocny będzie także ruch i codzienna pielęgnacja ciała. Bardzo dobre rezultaty dają również zabiegi wykonywane gabinetach kosmetycznych, w połączeniu z wcześniej wymienionymi zaleceniami zapewnią sprężystą, jedwabistą skórę na długi czas. Do popularnych, a jednocześnie skutecznych zabiegów zaliczają się między innymi:

Endermologia

Masaż specjalną głowicą z wałeczkami, między którymi naprzemiennie powstaje podciśnienie i nadciśnienie. Pod wpływem tych zmian skóra zostaje zasysana i jednocześnie masowana, poprawia się jej ukrwienie, a jednocześnie wzmocnieniu ulegają włókna kolagenowe. Aby endermologia przyniosła pożądane rezultaty, to konieczne jest wykonanie 10-15 zabiegów.

Zwalczanie cellulitu a Drenaż limfatyczny

Wykonywany ręcznie lub przy pomocy specjalnego aparatu pomaga w odprowadzeniu nadmiaru wody z tkanek, jednocześnie likwidując obrzęki i poprawiając krążenie krwi. Polega na pocieraniu i uciskaniu skóry w taki sposób, żeby przesunąć zgromadzoną wewnątrz limfę. Dzięki masowaniu poprawia się metabolizm i przemiana materii, a skóra staje się bardziej sprężysta. Dla uzyskania odpowiednich efektów należy wykonać od 10 do 20 zabiegów.

Mezoterapia

Panie, które nie boją się igieł, mogą się zdecydować na zabiegi mezoterapii. Polega on na wstrzyknięciu płytko pod skórę dwóch związków, z  których jeden poprawia mikrokrążenie, a drugi przyspiesza spalanie tłuszczu. Mezoterapia może być stosowana w każdej fazie cellulitu, na wszystkich częściach ciała dotkniętych „pomarańczową skórką”. Tu także efekty będą uzależnione od ilości zabiegów, najlepiej jest skorzystać z czterech do ośmiu.

Ultradźwięki

Z cellulitem można też skutecznie sobie radzić przy pomocy ultradźwięków. Sam zabieg jest nieinwazyjny i bezbolesny, wykonuje się go za pomocą specjalnego urządzenia z głowicą. Zastosowanie fal dźwiękowych o bardzo wysokiej częstotliwości zwiększa dotlenienie komórek, przyspiesza metabolizm oraz powoduje rozbicie komórek tłuszczowych. Metoda ultradźwięków będzie najskuteczniejsza w zestawie co najmniej 10 zabiegów.

Body Wripping

Kolejny z popularnych i dających dużą skuteczność zabiegów ujędrniających i pomagających w walce z cellulitem. Polega on na dokładnym nasmarowaniu ciała różnymi preparatami ( na przykład glinkami, algami lub błotem leczniczym ), a następnie zawinięciu w bandaż lub folię. Aktywne substancje działają regenerująco i odświeżająco, a podwyższona temperatura przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej.

Laseroterapia

Do walki z „pomarańczową skórką” zaprzęgnięto także nowoczesne lasery, tak chętnie wykorzystywane we współczesnej kosmetologii. Energia światła dociera głęboko pod powierzchnię skóry, co przyspiesza tempo przemiany materii i wzmacnia procesy regeneracji, a jednocześnie stymuluje produkcję włókien kolagenowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *