Acculift

Acculift czyli odmładzania i ujędrnienie twarzy – przebieg zabiegu

Acculift – zabiegi odmładzające budzą ciekawość. Mimo, iż wile osób jest zadowolonych ze swego wyglądu to chętnie poddaje się zabiegom wstrzymującym procesy starzenia się i zapobiegającym zmarszczkom. Acculift jest zabiegiem realizowanym za pomocą specjalnego urządzenia jakim jest Accusculpt. To nic innego jak laserowa lipoliza nadmiaru tkanki tłuszczowej połączona z liftingiem twarzy dzięki silnemu napięciu skóry.

Acculift

Zabieg Acculift stymuluje produkcje kolagenu przez co zapewnia efekty odmładzające. Dzięki kolagenowi skóra jest bardziej jędrna i elastyczna a rozluźnione powięzi skóry w wyniku wieku ulegają ściągnięciu. Mimo iż najczęściej Acculift wykonywany jest na twarz to nie ma przeciwwskazań aby zabieg wykonać na dowolna partię ciała.

Nowatorski charakter zabiegu odmładzającego tkwi jednak w precyzji umożliwiającej oddziaływanie na takim obszarze jakim jest twarz. Twarz z wiekiem doznaje wielu zmian. Najczęściej korektom Acculift poddawane są dolne jej części, które nieestetycznie zwisają. To tak zwane starzenie się grawitacyjne gdy przybywa nam chomików, a owal twarzy ulega zmianie wraz z przerostem tkanki w obrębie bruzdy nosowo-wargowej.

Ponadto redukcji wymaga podbródek, czasem twarz staje się asymetryczna co także Acculift może zniwelować. Zabieg poza twarzą stosowany bywa na partie ciała gdzie tworząca się tkanka tłuszczowa prowadzi do zachwiania proporcji ciała. Co za tym idzie często stosuje się go na kolana, tzw. boczki jak też w przypadku ginekomastii u mężczyzn.

Ujędrnienie

Podstawą zabiegu jest ujędrnienie. Należy zabieg odróżnić od liposukcji, w tym wypadku zabieg nie prowadzi do rozbijania tkanki tłuszczowej, a przynajmniej nie to jest celem odmłodzenia a poprawa kondycji skóry. Dlatego też Acculift jest polecanym zabiegiem po wykonanej liposukcji lub po radykalnym schudnięciu, kiedy nadmiar skory prezentuje się mało estetycznie. U większości osób poddawanych zabiegowi nie ma potrzeby go ponawiać i poprawiać efektów, gdyż są zadowalające.

Przebieg zabiegu

Ten zabieg wykonuje się przez nakłucie skóry i wprowadzenie kaniuli ze światłowodem. Całość przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i trwa od pół godziny do dwóch godzin. W zależności od obszaru poddawanego lipolizie zabieg może być czasochłonny. Po wykonanym zabiegu pacjent otrzymuje opatrunek uciskowy i może od razu wrócić do aktywności codziennego życia.

Rezultat zabiegu widoczny jest dopiero po zejściu opuchlizny z obszaru poddawanego lipolizie. Pełny efekt można zauważyć dopiero po 2-4 tygodniach od zabiegu kiedy skóra się regeneruje i jej napięcie poprawia. Efekty utrzymują się bardzo długo, zwłaszcza iż dopiero po pół roku skóra w pełni jest ujędrniona.

Dla kogo zabieg?

Zabieg Acculift poleca się zarówno panom, jak i paniom w każdym wieku z tendencja do wieku dojrzałego. Efekty są zadziwiające, co za tym idzie inwestuje w zabieg coraz więcej osób. Jest on ceniony za jednorazowość. Z drugiej jednak strony to zabieg powodujący zmniejszenie się obwisającej skóry, nie odchudzający czego większość osób oczekuje myląc go z liposukcją. Świetne efekty daje na twarzy zmniejszając kurze łapki i obwisłe policzki, unosi wówczas rysy twarzy i napręża skórę wokół oczu i kości policzkowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *