Domowe sposoby na bóle stawów

Domowe sposoby na bóle stawów – jak radzić sobie z bólem stawów

Domowe sposoby na bóle stawów – stwierdzenie, że cytryna jest jednym z najzdrowszych owoców występujących na naszej planecie nie budzi żadnych wątpliwości. Ten cytrus wykazuje niezwykłe właściwości i wysoką skuteczność w leczeniu licznych problemów zdrowotnych – bólu gardła, bóle stawów, niestrawności, zaparć, problemów stomatologicznych, gorączki, wewnętrznego krwawienia, reumatyzmu, oparzeń, otyłości, chorób układu oddechowego a także wysokiego ciśnienia krwi. Może również poprawić jakość skóry i włosów.

Największą zaletą cytryny jest jednak jej zdolność do oczyszczania krwi i organizmu

W jej składzie można znaleźć mnóstwo substancji odżywczych, witamin z grupy C, A, B1 i B6 a także minerałów – potasu, pektyny, kwasu foliowego, fosforu i bioflawonoidów.

Domowe sposoby na bóle stawów

Większość osób uważa, że korzyści zdrowotne cytryny zamknięte są w jej miąższu. Tak naprawdę największe właściwości ma jednak jej skórka, która ma silne działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Właśnie dlatego jest w stanie w krótkim czasie zniwelować ból  stawów. Jej słodki zapach zawdzięcza się lotnym olejkom eterycznym, które odprężają naczynia krwionośne i także zapewniają działanie przeciwzapalne.

Poniżej podajemy dwie receptury, które pomogą Ci na dobre pożegnać się z bólami stawów. Głównym składnikiem obydwu jest oczywiście cytrynowa skórka, którą na pewno posiadasz w swojej lodówce.

Sposób pierwszy – zetrzyj delikatnie żółtą część cytryny. Biała warstwa nie będzie Ci potrzebna. Następnie zastosuj skórkę bezpośrednio na dotknięte bólem miejsca, owiń bandażem i pozostaw co najmniej na dwie godziny. Wówczas uzyskasz najlepsze efekty kuracji.

Sposób drugi – obierz dwie cytryny ze skórki. Ważne, aby były to owoce ekologiczne pozbawione pestycydów i innych sztucznych, szkodliwych chemikaliów. Umieść skórki w słoiku i wypełnij go oliwą z oliwek. Zamknij słoik i pozostaw na dwa tygodnie. Po tym czasie mikstura będzie już gotowa do użycia. Wystarczy, że nałożysz trochę na dłonie i wmasujesz w bolesny obszar skóry. Owiń gazą i pozwól działać lekarstwu przez całą noc.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *