modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki – zabiegi wyszczuplające, lipoliza

Modelowanie sylwetki – zabiegi wyszczuplające służą wielu procesom, nie tylko wyszczupleniu. Modelowanie sylwetki sprzyja również odmłodzeniu. Medycyna estetyczna oferuje szereg zabiegów usuwających tkankę tłuszczową wraz z zabezpieczeniem przed odkładaniem się tkanki tłuszczowej na przyszłość. Co więcej zabiegi te nie są zbyt inwazyjne, nie wymagają długiego okresu rekonwalescencji i warunków szpitalnych.

Modelowanie sylwetki

Głównym celem modelowania sylwetki jest jej wyszczuplenie. Komórki tłuszczowe sytuują się najczęściej w warstwie podskórnej. Dzięki temu stosunkowo łatwo jest do nich dotrzeć. Stosuje się rozpuszczenie, rozbijanie falami ultradźwiękowymi oraz światłem lasera.

Technik usuwania komórek tłuszczowych jest wiele. Jedne są bardziej inne mniej skuteczne. Zniszczenie komórek to jedno. Kolejnym etapem zabiegu jest ich wydalenie z organizmu poprzez naturalny proces oczyszczania.

Modelowanie sylwetki – przebieg i istota zabiegów

Modelowanie różni się od odchudzania. Niestety nie da się zrzucić wagi mechanicznie rozbijając komórki. Idealnej sylwetki nie sięgniemy bez wysiłku. Starania lekarzy muszą być wsparte odpowiednią dietą i ćwiczeniami. Modelowanie sylwetki to zabieg wspomagający dotyczący wybranych fragmentów ciała.

Zwykle modeling stosowany jest w miejscach na które nie działa odchudzanie i ćwiczenia. Przed wykonaniem zabiegu niezbędna jest konsultacja z chirurgiem plastykiem oraz wykonanie podstawowych badań lekarskich, istotne jest tez szczepienie przeciw WZW B.

Modelowanie sylwetki – zdrowie kontra uroda

Modelowanie sylwetki daje efekty wizualne i to bardzo zadowalające, jednak pod kątem zdrowia o wiele lepszym rozwiązaniem jest odchudzanie. Lipoliza czy liposukcja nie zmniejsza ryzyka zachorowania na schorzenia związane z otyłością. Mechaniczne usunięcie tkanki tłuszczowej daje efekt wyłącznie estetyczny.

Modelowanie sylwetki – lipoliza chemiczna

Lipoliza igłowa jest zabiegiem mało inwazyjnym. Poprawia z reguły wygląd twarzy, stosowana bywa też na biodra i pośladki. Wybraną partię ciała ostrzykuje się substancją otrzymywaną z soi – fosfatydylocholiną, która działa na powierzchnię komórki tłuszczowej jak rozpuszczalnik.

Na efekt należy poczekać kilka tygodni i wykonać co najmniej kilka zabiegów. Niestety po zabiegu mogą się pojawić podrażnienia skórne, obrzęki. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża, karmienie, cukrzyca oraz zaburzenia naczyniowe, choroby nerek i wątroby oraz zaburzenia układu krzepnięcia krwi.

Modelowanie sylwetki – lipoliza laserowa

To nowy rodzaj lipolizy przy użyciu specjalnego lasera. Za pomocą minimalnego nacięcia lekarz wprowadza pod skórę kaniulę ze światłem lasera. Rozbija ono błonę komórki tłuszczowej, dzięki czemu ta się rozpada. Zabieg ten poleca się na ramiona oraz biodra i uda.

Efekty satysfakcjonujące lipolizy są w szczególności u osób u których tkanka tłuszczowa nie przekracza grubości 3–5 centymetrów. Skutkiem pożądanym i ubocznym jest ujędrnienie skóry. Powikłaniem jest zasinienie i obrzęk. Przeciwwskazaniem jest bardzo dużą otyłość oraz poważne schorzenia wątroby, serca, nerek, cukrzyca itp.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *