zabiegi anti-aging

Zabiegi anti-aging – zabiegi przeciwzmarszczkowe, Oxybrazja, Peeling

Zabiegi anti-aging to nie tylko zabiegi przeciwzmarszczkowe i odmładzające. Branża kosmetyczna wciąż się rozwija zyskując nowe specjalizacje, zaś zabiegi odmładzające cieszą się szczególną popularnością, stąd też anti-aging rośnie na znaczeniu.

Zabiegi anti-aging

Spowolnienie procesów starzenia się jest możliwe na wiele sposobów. Kosmetologia estetyczna ma za zadanie odmłodzić pacjentkę, jak również spowolnić procesy uwidaczniające upływ czasu. Mimo iż nie posiadamy eliksiru młodości ani też nie znamy tajemnicy wiecznej młodości to istnieją sposoby na zatuszowanie zmian widocznych na twarzy, skórze.

Lifting z nićmi PDO (polidioksanonowymi)

To jedna z metod usuwania zmarszczek z wykorzystaniem nici. Nici PDO to syntetyczne włókna, które sukcesywnie stymulują produkcje kolagenu i poprawiają wygląd skóry poprzez wzmocnienie obwisłych tkanek. Powierzchnia nici jest gładka, pozbawiona bruzd i zagłębień, przez co są one bezpieczne bez ryzyka infekcji i zakażenia.

Nici rozpuszczają się w okresie od 180 do 210 dni nie mając negatywnego wpływu na tkanki, komórki ciała. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym, bowiem nici wprowadza się pod skórę za pomocą cienkich igieł. Zabieg trwa około godziny, po nim widoczne mogą być sine punkciki będące miejsce wprowadzenia nici, znikają one w 2-3 dni od zabiegu.

Na zmiany wyglądu należy poczekać, zwykle 2 tygodnie. To doskonały zabieg dla osób po trzydziestce u których widoczne są obwisłe policzki, worki pod oczami, opadające brwi, czy zmarszczki czoła itp. Defekty urody wynikające ze starzenia się skóry. Zaleta zabiegu jest trwałość, bowiem efekt widoczny po 2-3mcach od zabiegu utrzymuje się nawet kilka lat.

Peeling z kwasem ferulowym

Peeling anti-aging z kwasem ferulowym jest zabiegiem stosunkowo nowym na rynku. Używany do niego kwas działa silnie antyoksydacyjnie. Jednocześnie środek ten chroni skórę, redukuje pigmentację, w tym piegi i efekty nasłonecznienia, zapobiega nowotworom skóry. Składnikiem głównym jest floretyna, dzięki której substancje aktywne szybciej przenikają przez naskórek i są wchłaniane przez skórę.

Ponadto w peelingu znajdują się witaminy A, E i C, które pobudzają produkcje kolagenu. Nakładanie substancji odbywa się w sposób warstwowy, najpierw aplikuje się jedną lub dwie warstwy preparatu, z czasem liczbę zwiększa się do czterech. Pozostawia się go na twarzy przez ok. 6-8 godzin, po czym zmywa dużą ilością ciepłej wody. Złuszczanie naskórka następuje po 1-3 dniach od zabiegu i trwa 2-3 dni. Ważne aby zabieg powtarzać regularnie, zachowując 3miesięczna przerwę pomiędzy kuracjami.

Oxybrazja

Peeling wodno-tlenowy lub mikrodermabrazja tlenowa z solą fizjologiczną to skuteczny sposób na spowolnienie starzenia się. Stwarza on warunki sprzyjające odradzaniu się skóry przez dostarczanie odpowiedniej ilości wody, tlenu oraz energii. Głowica bombarduje skórę tlenem i solą fizjologiczną złuszczając martwy naskórek i spłycając zmarszczki.

Dotleniona skóra ma lepszy metabolizm i szybciej się regeneruje. Wbrew pozorom zabieg jest delikatny. Zaleca się wykonanie zabiegu w serii 2 do 10 zabiegów w odstępach czasowych od tygodnia do czterech tygodni.

Komentarze

  1. Ja osobiście polecam lifting z nićmi- jako, że przed 40-tką to był to strzał w dziesiątkę :) Robiłam oczywiście w naszym gabinecie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *