rodzaje orgazmów

Rodzaje orgazmów – dziewięć typowych orgazmów kobiety, orgazm …

Rodzaje orgazmów – czy wiesz jakie istnieją rodzaje orgazmów i czy wiesz, że możesz ich wszystkich doznać? Orgazm to szczególny stan uniesienia, osiągany rozmaitymi technikami stymulacji cielesnej. Czasem odczuwasz orgazm całkiem nieprzewidzianie, a czasem trudno Ci go osiągnąć nawet po długotrwałych pieszczotach i w drodze stosunku. Znając rodzaje orgazmu masz szansę zwiększyć dawkę erotycznych przyjemności.

Rodzaje orgazmów

Wyróżnia się dziewięć rodzajów orgazmu. Po pierwsze pochwowy, po drugie łechtaczkowy i dalej sutkowy, nocny, tantryczny, wielokrotny, .. Czy znasz je wszystkie z autopsji? Istnieje podział orgazmów typowo kobiecych jak sutkowy czy pochwowy. Jak się okazuje kobiety maja szersza paletę możliwości doznań erotycznych.

Typowy orgazm

Typowy orgazm to szczytowy moment podniecenia dający silną rozkosz. Zazwyczaj doznaje się go pod koniec stosunku. U kobiet odczuwane jest wówczas ciepło rozchodzące się od łechtaczki oraz skurcze macicy wespół z przyspieszonym tętnem i rytmem oddechu. Na koniec uczucia rozkoszy pojawia się całkowite odprężenie. U mężczyzn zazwyczaj typowy orgazm to zaledwie kilka sekund towarzyszące wytryskowi.

Orgazm łechtaczkowy

Orgazm łechtaczkowy zyskać można poprzez pieszczoty łechtaczki. To najczęstsza odmiana orgazmu, jaki osiągnąć można najprościej. Zawdzięcza się tę rozkosz budowie łechtaczki i jej dużemu ukrwieniu. Orgazm łechtaczkowy daje najbardziej różnorodne i najintensywniejsze doznania, a statystycznie aż u 60% kobiet tylko ta forma pieszczot jest w stanie doprowadzić je o orgazmu.

Orgazm pochwowy

Orgazm pochwowy to w zasadzie orgazm typowy odczuwany przez kobietę dojrzałą seksualnie. Sam stosunek nie gwarantuje momentu orgazmu. Statystyki wskazują, ze jedynie 20 do 30% kobiet jest w stanie odczuć orgazm wyłącznie w wyniku stosunku przez pochwę. Mówi się tez o orgazmie punktu G który dotyczy najbardziej erogennej części pochwy i kończy się wytryskiem kobiecym.

Orgazm sutkowy

Pieszczoty piersi mogą zapewnić orgazm, jednak nie jest to tak proste jakby się wydawało. U wielu kobiet pieszczenie piersi sprawia ból, gdyż biust jest bardzo wrażliwy. Ważne jest wtedy stopniowanie bodźców. Efekt orgazmu sutkowego jest porównywalny z typowym.

Orgazm wyobrażeniowy

Orgazm wyobrażeniowy (inaczej psychogenny) osiągany jest na drodze pobudzenia psychicznego. W tym wypadku nie musi nastąpić stymulacja ciała dotykiem. Źródłem rozkoszy są wyłącznie fantazje erotyczne. Doznania w wyniku tego typu orgazmu są porównywalne z poprzednimi typami rozkoszy.

Orgazm nocny

Orgazm nocny to ciekawe zjawisko pojawiające się samoczynnie, podczas snu. Zjawisko uzależnione bywa od rozmaitych czynników jak wiek, czy podejście do życia seksualnego. Podejrzewa się, iż orgazm nocny występuje u osób niezaspokojonych seksualnie z wysokim libido. Zdarza się to zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Orgazm wielokrotny

Co trzecia kobieta jest w stanie doznać wielokrotnego orgazmu. Podczas tego samego stosunku można doznać niebywałej rozkoszy nawet piec razy. Zależy to od poziomu libido i predyspozycji psychoseksualnych. By zwielokrotnić orgazm nie należy przestawać pieścić partnerki po szczytowaniu. U mężczyzn o orgazm wielokrotny jest trudniej ze względu na regenerację i zdolność wytworzenia nasienia, jednak jest to możliwe o ile rozłożone w czasie.

Orgazm tantryczny

Orgazm osiągany w wyniku stosowania technik tantrycznych, wywodzących się z dalekiego Wschodu. Polega na silnym podkreśleniu aspektu duchowego w relacjach damsko-męskich. Efektem jest dużo głębszy orgazm, do którego prowadza długotrwałe delikatnie narastające pieszczoty.

Orgazm bolesny

Orgazm, który boli, zwykle kojarzący się kobietom z kłuciem, pieczeniem i uciskiem bądź uczuciem rozrywania. Przyczyn bólu może być wiele, w tym zmiany chorobowe i zaburzenia hormonalne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *