Ćwiczenia na rozstępy

Ćwiczenia na rozstępy – jak skutecznie pozbyć się rozstępów?

Ćwiczenia na rozstępy z pewnością nie zlikwidują ich całkowicie, jednak wzmocnią mięśnie i ujędrnią skórę, co za tym idzie rozstępy będą mniej widoczne. Dzięki ćwiczeniom można wygładzić blizny. Wespół z zastosowaniem zdrowej diety i stylu życia można znacząco zredukować rozstępy i poprawić wygląd sylwetki, skóry.

Ćwiczenia na rozstępy

Ten zestaw ćwiczeń świetnie radzi sobie z rozstępami na udach i pośladkach. Niestety nic nie jest w stanie odbudować pięknej skóry poza zabiegiem chirurgicznym, jednak regularne ćwiczenia i systematyczna pielęgnacja sprawiają, iż rozstępy są mniej widoczne i skóra pięknieje.

Każdy wysiłek fizyczny ujędrnia skórę i dotlenia jej komórki zapobiegając starzeniu się poprzez stymulację produkcji kolagenu. Kolagen wpływa na napięcie skóry, co rzutuje na wygląd rozstępów. Kiedy rozstępy są fioletowe, siwe, wówczas ćwiczenia mogą pomóc najwięcej. W przypadku białych ścieżek rozstępów niewiele da się zrobić. Ćwiczenia mogą wyrównać koloryt skóry oraz spłycić blizny przez co rozstępy będą mało widoczne.

Siedem ćwiczeń

Pamiętaj, by zestaw ćwiczeń powtarzać seriami co najmniej trzy razy w tygodniu regularnie. Jeśli ćwiczysz 3 razy w tygodniu w pozostałe cztery postaw na aktywność w innej formie np. jazdę na rowerze. Im więcej się ruszasz, tym lepiej dla Twojej skóry i ciała. Dodatkowo wesprzyj się dietą oraz kosmetykami polecanymi na rozstępy.

Pomóc mogą peelingi na uda szorstką gąbką lub rękawicą. Masaże szorstkimi tkaninami poprawiają mikrokrążenie. Możesz również wykonać masaż chińską bańką. Poza ćwiczeniami nawadniaj organizm. Dużo pijąc oczyszczasz go. Poza tym pamiętaj by ćwiczenia poprzedzała rozgrzewka co najmniej kilkuminutowa.

Ćwiczenia na rozstępy – przysiady i wykroki

Doskonałym ćwiczeniem na rozstępy są przysiady. Wystarczy stanąć w rozkroku i ustawić stopy na szerokość bioder. Przyjąć postawę wyprostowaną z wciągniętym brzuchem. W tej pozycji przenieś ciężar chciał na piety i wysuń w tył pośladki, po czym wykonaj przysiad. Utrzymaj pozycję ciała z katem prostym między udami a łydką, następnie przejdź do pozycji stojącej powoli.

Ćwiczenie wykonuj precyzyjnie zwracając uwagę na to, aby kolana nie wyprzedzały palców u stóp. Dbaj również o oddech. Zacznij od 20-30 przysiadów, by w kilka tygodni wykonywać od 40 do 50 przysiadów codziennie. Prócz przysiadów rewelacyjnym ćwiczeniem są wykroki. Do wykroków przygotuj hantle w przedziale ciężaru od 1 do 2 kg. Zamiast ciężarków użyć możesz też butelek z wodą.

Ramiona opuść wzdłuż ciała i kolejno wykonaj krok do przodu jedną nogą, jednocześnie ugnij obydwa kolana tworząc między udem a łydką kąt prosty. Pamiętaj – nie klękaj! Wróć do pozycji wyjściowej stopniowo prostując nogi poprzez wybicie z piety. Wykonaj 20 powtórzeń ćwiczenia pamiętając cały czas o wyprostowanych plecach i wciągniętym brzuchu.

Ćwiczenia na rozstępy z piłką i nie tylko

Połóż się na piłce gimnastycznej na plecach, tak aby piłka podpierała barki. Uda z kręgosłupem winy tworzyć kąt prosty. Do tego ręce spleć za głową bądź rozłóż w bok. Napnij mięśnie, zwłaszcza pośladków i brzucha a następnie wyprostuj nogę i unieś ja w górę do wysokości bioder. Wykonuj ćwiczenie naprzemiennie raz jedną, raz drugą nogą. Powtarzaj ćwiczenie dziesięć razy.

Ćwiczeniem bez piłki jest unoszenie bioder na leżąco. Połóż się na plecach, nogi ugnij w kolanach. Ramiona wyprostuj i ułóż po bokach ciała, następnie załóż stopę na kolano drugiej nogi i w tej pozycji spróbuj unieść biodra jak najwyżej. Powtórz ćwiczenie 10 razy i zmień nogę. Równie skutecznym ćwiczeniem są kopnięcia do tyłu.

Ćwiczenie wykonaj w podporze na przedramionach do przodu opierając kolana o podłoże. Między tułowiem a udami powinien być kąt prosty. Najpierw unieś jedną nogę w tył niczym kopniecie, kolejno wróć nogą prawie do klatki piersiowej i powtórz ruch. Ćwicz powtarzając ruch 15 razy na każda nogę.30

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *