męskie ćwiczenia

Męskie ćwiczenia – Zgrabna kobieca sylwetka – martwy ciąg, pompki

Męskie ćwiczenia dla kobiety? Stereotypy wciąż są w nas. Trening siłowy to nie tylko sport dla mężczyzn. Panie wciąż obawiają się intensywnych ćwiczeń na siłowni, zwłaszcza z obciążeniem, tymczasem odpowiednio dobrane i wykonywane ćwiczenia potrafią wyrzeźbić idealna kobieca sylwetkę. Niekoniecznie po siłowni dostaniesz muskułów niczym kulturysta.

Męskie ćwiczenia

Ćwiczenia siłowe nie dzielą się na męskie i damskie, a jednak utarło się iż ćwiczenia z ciężarkami, obciążeniem są dla mężczyzn. Dzięki ćwiczeniom siłowym sylwetka nabiera proporcji. Wzrastają mięśnie przy jednoczesnym spalaniu tkanki tłuszczowej.

To jedyny trening który może zniwelować genetyczne ubytki figury, dodać tam gdzie brakuje i odjąć tam gdzie trzeba. Nie obawiaj się utraty swej kobiecości, bowiem ćwiczenia siłowe rzeźbią krągłości, ale nie nadają im szorstkiego wyglądu kulturysty. Wyjątkiem jest korzystanie w nieodpowiedni sposób z urządzeń siłowni lub nadmierny trening.

Martwy ciąg by zaokrąglić pośladki

To ćwiczenie wielostawowe, rewalidacyjne. Wyprost ze sztangą wpływa na mięsień pośladkowy wielki, który odpowiedzialny jest za piękny kształt naszej pupy – podnosi ją, ujędrnia i zdecydowanie powiększa pupę, nadając jej krągłości.

Ponadto podczas tego ćwiczenia pracują prostowniki kręgosłupa rzeźbiąc nasze łopatki i wysmuklając plecy. Warto dodać, iż to ćwiczenie również chroni kręgosłup przed kontuzjami i nadwyrężeniem. Co więcej podczas jego wykonania spalamy o wiele więcej kalorii niż przy ćwiczeniach typu fitness.

Pompki na jędrne piersi

Pompki kojarzą się nam przede wszystkim z męskim wyciskiem, tymczasem to ćwiczenie również dla kobiet. Pompki doskonale poprawiają jędrność biustu, podnoszą piersi, powiększają mięśnie uwypuklając piersi. Dzięki desce jako pozycji wyjściowej wzmacniają całe ciało angażując wszystkie mięśnie. Podczas wykonywania pompek nie potrzebujemy żadnego sprzętu. Co więcej pompki możesz modyfikować, np. opierając się o ścianę.

Wiosłowanie sztangą na smukłe plecy

Wiosłowanie sztangą to ćwiczenie realizowane w pozycji opadu tułowia. Gdy zbliżamy sztangę do klatki piersiowej w opadzie, ćwiczymy cały zestaw mięśni pleców. Dzięki temu ćwiczeniu zredukujesz wszelkie wałki na plecach. Efektywność ćwiczenia nie zmienia się gdy sztangę zmieniasz na ciężarki.

Rozpiętki na ławeczce

Chcąc powiększyć piersi koniecznie wykonaj to ćwiczenie. Dzięki ruchowi ramion do boku bardzo mocno rozciągają się mięśnie klatki piersiowej. Wówczas krew pompowana jest do mięśni, które ulegają kurczeniu. Efektem jest uniesienie biustu.

Rozpiętki można też wykonywać leżąc na macie treningowej albo w pozycji stojącej. Istotna jest technika ćwiczenia, nie zaś ciężar. Pamiętaj o maksymalnym rozciągnięciu klatki piersiowej i rozchyleniu rąk szeroko. Łokcie trzymaj delikatnie ugięte, a ruch kończ w pozycji wyjściowej.

Unoszenie nóg w zwisie na drążku na płaski brzuch

To ćwiczenie wymagające. Sam zwis może być trudny do osiągnięcia. Jeśli nie dajesz rady możesz zwisać na drabinkach, które pomagają podtrzymać ciało. Najlepszą wersją treningową jest unoszenie wyprostowanych nóg do góry mniej więcej na wysokość miednicy. To świetna alternatywa dla osób, którym zależy na szybkich efektach w modelowaniu brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *