zabiegi oczyszczające

Zabiegi oczyszczające – 3 modne – Body Detox, Mikrowibracje oraz …

Zabiegi oczyszczające – detoks organizmu jest bardzo potrzebny, tymczasem moda na oczyszczenie sprzyja promowaniu mało znanych a skutecznych zabiegów. Modne zabiegi oczyszczające są bezpieczne dla zdrowia, należą do nich hydrokolonoskopia, Vitafon i Body Detox.

Modne zabiegi oczyszczające

Jednym z zabiegów jaki zyskał popularność dzięki promocji detoksu jako sposobu na poprawę stanu zdrowia, odchudzenie i odmłodzenie jest Hydrokolonoterapia. Zabieg ten jest wykonywany przy pomocy nowoczesnego sprzętu, polega na płukaniu jelit ciepła wodą. Wskutek tego zabiegu wypłukiwane są resztki pokarmowe i toksyny.

Jest o wiele bardziej skuteczny niż lewatywa. Usunięcie niepotrzebnych złogów zapewnia uczucie świeżości i lekkości, co u wielu osób objawia się też odchudzeniem. Jest to efekt pozorny bowiem zabieg nie odchudza a jedynie wyzbywa się z organizmy resztek. Tak wiele plusów sprawia iż zabieg poprawia nastrój. Mankamentem zabiegu jest konieczność przyjmowania po nim probiotyków odbudowujących florę bakteryjną jelit.

Zabieg przeprowadza się na leżąco wsuwając do odbytu plastikowe rurki. Gdy wprowadzana jest woda osoba przeprowadzająca zabieg masuje brzuch pacjenta. Zabieg trwa około 1,5 godziny i należy go powtarzać przez miesiąc co kilka dni. Przeciwwskazaniem do zabiegu są krwawienia układu pokarmowego, choroby jelit oraz krwawiące hemoroidy, ciąża, niewydolność serca, nerek, wątroby czy anemia.

Zabieg nie został naukowo potwierdzony jako skuteczny, niestety wokół niego istnieje wiele wątpliwości co do powikłań jakie może powodować. Zaburzenia w mikroflorze i poziomie elektrolitów mogą rzutować na prace serca, trawienie i mobilność.

Mikrowibracje

Drugim z zabiegów, jakie są polecane celem oczyszczenia jest Vitafon (urządzenie wibroakustyczne stosowane m. in. w fizjoterapii). Mikrowibracje Vitafonem polegają na oddziaływaniu w miejscu zmian chorobowych drgań dźwiękowych o zmiennej częstotliwości. Lokalizacja ta zostaje bardziej dotleniona i odżywiona poprze przyspieszenie przepływu krwi i limfy.

Taki stan rzeczy uskutecznia wydalanie toksyn i złogów, a także przyspiesza regenerację, zmniejsza obrzęki i poprawia skuteczność farmakoterapii. Zabieg wykonuje się na leżąco lub siedząco umieszczając na skórze słuchawki wibroakustyczne. Drgania słuchawek przenoszone są w głąb skóry. Wibracje są modulowane programem. Zabiegi wymagają sukcesywnego wydłużania od kilku minut po godzinę.

Zabieg należy powtarzać trzy razy dziennie. Całość kuracji winna trwać dwa tygodnie, a oprawa nastąpić po kwartale. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest zakrzepowe zapalenie żył, nowotwory złośliwe, ciąża, gorączka. Pobudzenie organizmu poprzez wibracje pomaga poradzić sobie z nadmiarem zgromadzonych toksyn i złogów pokarmowych.

Body Detox

Body Detox to zabieg jonowej detoksykacji w postaci moczenia nóg w specjalistycznej wanience. W naczyniu tym jest wytwarzany zmodulowany prąd o zmiennej biegunowości. Zjonizowana woda uaktywnia naturalne funkcje wydalania, przez co komórki zaczynają intensywnie wydzielać do krwi szkodliwe substancje, które następnie są usuwane przez pory w skórze stóp do wody.

Celem zabiegów jest wzmocnienie odporności. Kolor zabarwienia wody w toku zabiegu świadczy o tym z czego organizm został oczyszczony. Czerń wskazuje na metale ciężkie, brąz na nikotynę, pomarańcz świadczy o oczyszczeniu stawów. Zabieg winien trwać pół godziny i powinien być powtórzony 5-10 razy w odstępach kilkudniowych.

Mimo obiecujących zapewnień producenta Body Detox to mit bez żadnego potwierdzenia, bardziej oddziałujący na psychikę pacjenta. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest epilepsja, cukrzyca, ciąża jak również choroba nowotworowa, serca, czy tętniaki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *