Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Goździki – naturalny lek przeciwbólowy i antygrzybiczny

Goździki to nie tylko przyprawa. Aromatyczne o wyjątkowym smaku są stosowane w kuchni jak tez w ziołolecznictwie. Ich moc leczenia odkryta została ponad dwa tysiące lat temu w Chinach. Dostrzeżono wówczas, iż goździki uśmierzają ból.

Antygrzybiczne właściwości goździków

Poza działaniem przeciwbólowym goździki świetnie radzą sobie z grzybicą, która dotyka coraz więcej osób i coraz trudniej z nią walczyć. Łuszczenie naskórka, swędzenie oraz pęcherze, także grzyby na paznokciach to częste dolegliwości którym sprzyja wilgoć. Leczenie grzybicy bywa uciążliwe i długotrwałe, stąd tez warto wesprzeć się naturalnymi metodami leczenia, które nie rzadko są skuteczniejsze.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Wystarczy zapewnić organizmowi dostęp do substancji, która zwalcza mikroorganizmy takie jak pasożytnicze grzyby. To kuracja połączona z prewencją chroniąca przed pierwotniakami jaka zapewniają goździki. Najczęściej po nie sięgamy zimowa porą pijąc grzane wino lub też herbatę z goździkami, tymczasem warto po nie sięgać częściej. Polecana jest kuracja olejkiem goździkowym na zmiany grzybicze, aczkolwiek spożywanie goździków również ma wpływ na walkę z grzybami.

Goździki – korzenny smak goździków

Goździki zawierają od 15 do 20% olejku eterycznego. Ten zaś to około 75% eugenolu a także liczne garbniki, żywice, fenole i kwasy organiczne, będące wespół remedium na grzyby. Poza grzybicą goździki działają odkażająco i antyseptycznie. Chcąc odtruć organizm warto jest zastosować kurację goździkową. Według badań naukowych goździki mogą być stosowane w leczeniu kandydozy. To najlepszy lek naturalny na to schorzenie.

Stosowanie goździków

Goździki można przeżuwać chcąc pozbyć się bólu zęba, jak również odkazić jamę ustną. Można je również pić w formie herbaty bądź dodatku do napojów olejku eterycznego z goździków. Ponadto olejek goździkowy można wsmarowywać w rany, czy zmiany skórne. Okłady z olejkiem goździkowym są doskonałym lekiem na migreny i bóle głowy. Olejek goździkowy leczy nie tylko pryszcze, czy grzybicę stóp, ale również pomaga w nadmiernym poceniu się, czy podczas miesiączkowania. Ekstrakt z goździków może również posłużyć do kąpieli relaksacyjnej, podobnie jak do wytworzenia nalewki goździkowej.

Skuteczność goździków

Sekretem silnego działania goździków jest eugenol pochodzący z niedojrzałych pączków rośliny. To on odpowiada za działanie przeciwzapalne i antybakteryjne. Zawarte w olejku flawonoidy wspierają organizm w pokonywaniu mikrobów, bakterii. Dzięki zawartym w olejku flawonoidom działa on rewelacyjnie szybko i efektywniej, zaś przeciwutleniacze pochłaniają większe ilości reaktywnego tlenu.

Według niektórych badań goździki przyspieszają likwidację wolnych rodników, dzięki czemu możemy wstrzymać procesy starzenia się oraz rozwój nowotworów. Tak wiele zastosowań i cech goździków sprawia, iż nie sposób ich nie mieć w domowej apteczce. Warto jest je spożywać nie tylko w przypadku wystąpienia określonych dolegliwości, ale ot tak profilaktycznie, bowiem kuracja długotrwała przynosi szersze efekty, często nawet poza nasza świadomością.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *