peeling

Peeling – rodzaje i właściwości, działanie peelingu

Peeling to jeden z zabiegów pielęgnacyjnych, kosmetycznych który możesz wykonać samodzielnie w domu. Co więcej możesz użyć gotowych peelingów kosmetycznych jak również naturalnych środków złuszczających. Celem peelingu jest złuszczenie naskórka i odnowa skóry.

Peeling – sekret młodości

Wykonując regularne peelingi możesz wyglądać zawsze młodo. Peelingi usuwają zanieczyszczenia oraz obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka i pobudzają skórę do wytwarzania nowych komórek.

Oczywiście nie można poddawać się im codziennie, jednakże systematyczna dbałość o odświeżenie naskórka pozwoli skórze oddychać. Młoda skóra jest bardziej elastyczna, nawilżona i jędrna, ponadto ma jednolity koloryt i jest gładka. Dzięki tym cechom wygląda młodo i atrakcyjnie. Zatem stosując peelingi możesz wyglądać pięknie.

Peeling – zatrzymaj procesy starzenia się

Skóra nieustannie pracuje, zatem w wyniku tego wysiłku ma prawo wyglądać na zmęczoną. Czasem warunki zewnętrzne nie ułatwiają jej zadania. Osoby pracujące na słońcu, mrozie lub w pomieszczeniach klimatyzowanych cierpią na problemy skórne. Naturalnym procesem jest wytwarzanie nowych komórek skóry i ich wypychane ku górze.

Zastępują one stary naskórek który ulega samoczynnemu złuszczeniu. Nie zawsze jednak nadąża się on złuszczyć i wówczas peeling pomaga w jego osunięciu robiąc miejsce dla pięknej młodej skóry. Brak złuszczenia sprawia ze stara skóra nie wchłania wody, jest wyschnięta i pomarszczona, traci swą elastyczność i blokuje odnowę. Odbudowie płaszcza lipidowego sprzyja właściwa pielęgnacja, do której zalicza się peelingi.

Peeling – cykl odnowy

Cykl odnowy skóry trwa około 28 dni i nie bez powodu kuracje odmładzające uwzględniają minimum cztery zabiegi w odstępach tygodniowych. Wówczas peelingu złuszczające są w stanie odnowić w stu procentach warstwę skóry i zapewnić jej doskonały wygląd. Cykl odnowy skóry wydłuża się z wiekiem, jak też w wyniku działania stresu, zanieczyszczenia środowiska. Wówczas, skóra staje się szara, szorstka, zmęczona i szybciej się starzeje. By przywrócić naturalne tempo odnowy warto stosować regularny peeling.

Peeling – działanie peelingu

Większość peelingów ma za zadanie nie tylko złuszczyć naskórek ale i odżywić młode komórki skóry. Preparaty do peelingu to kompleksowa mieszkanka składników odżywczych, regenerujących, stymulujących. Najczęściej są one oparte na naturalnych składnikach roślinnych, wykorzystując działanie olejków eterycznych i właściwości poszczególnych roślin.

Przede wszystkim peelingi usuwają zanieczyszczenia i obumarłe komórki zewnętrznej warstwy naskórka. Odblokowują też ujścia gruczołów łojowych, zapobiegają więc powstawaniu zaskórników. Efektem działania peelingu jest odmłodzenie. Po wykonaniu peelingu skóra łatwiej reaguje na kremy odżywcze oraz kosmetyki. Poleca się wykonanie peelingu dla uzyskania rozświetlenia twarzy.

Jednak nie tylko na twarz nakłada się peeling. Doskonałe efekty obserwuje się w redukcji skórki pomarańczowej na udach czy pośladkach. Dzięki wygładzeniu skóry można uzyskać optyczny efekt wyszczuplenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *