Wieczna młodość

Wieczna młodość – jest to możliwe! Zadbaj o dobre nawyki

Wieczna młodość nie jest możliwa w pełnym słowa tego znaczeniu, jednak dzięki odpowiedniej pielęgnacji można uzyskać młody wygląd do późnej starości. Sporo osób przekornie mówi, ze to kwestia genów, tymczasem badania dowodzą, że geny stanowią zaledwie 5% zasług. O wiele więcej możemy zdziałać stosowna dietą, aktywnością, kosmetykami i dbaniem o zdrowie.

Wieczna młodość

Coraz więcej osób pięknie wygląda w późnym wieku, to zasługa dbałości o zdrowy tryb życia. Aktywność sportowa zapewnia sprawność umysłową, kondycję fizyczną jak również młody wygląd. Wystarczy codziennie poświęcić kwadrans na ćwiczenia, by żyć dłużej, bardziej komfortowo, zdrowo i pięknie, a młodość będzie widoczna. Ruch w szczególności na świeżym powietrzu jest wskazany.

Wieczna młodość – dobre nawyki

Chcą na stare lata wyglądać młodo nie nadużywaj alkoholu, nie pal papierosów, ogranicz kawę, słodycze. Niestety wszelkie używki niszczą witaminy jak również unieszkodliwiają wolne rodniki. Dbając o odporność organizmu chronimy się przed chorobami, nie tylko cywilizacyjnymi. Dobre nawyki żywieniowe dbają o naszą masę ciała, sylwetkę oraz zdrowy kręgosłup. Uprawiane sporty dodają humoru, gwarantują satysfakcje z siebie oraz przyjemność.

Dobre samopoczucie to warunek zachowania n długo sił witalnych. Przyjazny stosunek do świata, posiadanie hobby i folgowanie nawet drobnym przyjemnościom może wydłużyć nasze życie nawet o 5-7 lat. By wyglądać młodo należy przede wszystkim rozprawić się z wolnymi rodnikami. Doskonale do tego celu nadają się zioła, warzywa i owoce. Jedząc tzw. antyoksydanty neutralizujemy wolne rodniki.

Szczególnie cenne w diecie okazują się pomidory, porzeczki oraz truskawki. Po 50. roku życia organizm codziennie powinien otrzymywać 1200 mg wapnia, który wzmacnia kości. Dlatego też istotne jest spożycie nabiału. Pomóc w kondycji może też jedzenie dużej ilości ryb.

Odpowiedni relaks

Życie bez stresu to gwarancja młodego wyglądu. Niemal nikt nie jest pozbawiony obcowania ze stresem, dlatego warto nauczyć się relaksować. Walka ze stresem powinna być radykalna, nie pozwól wziąć góry nad swoim życiem przez stres. Oddychaj głęboko, zachowuj spokój i myśl do 10 w sytuacjach trudnych.

Prowadź sama ze sobą dialog, dużo rozmawiaj z innymi, staraj się an bieżąco rozładowywać napięcie nie kumplując w sobie problemów. Ponadto pamiętaj by nie nakładać na siebie zbyt wielu obowiązków i być asertywnym dbając o swoje zdrowie psychiczne.

Postaw na hobby

Hobby niezależnie jakie doskonale odpręża, rozwija i pomaga czuć się sobą. To świetny sposób na rozładowanie negatywnych emocji i czas, kiedy masz możliwość przemyślenia swoich decyzji, zweryfikowania życia. Jeśli masz taka możliwość połącz hobby z życiem towarzyskim.

Nie szczędź sobie przyjemności. Kupuj sobie od czasu do czasu prezent, wyjdź do SPA czy na masaż relaksacyjny. Odpoczywaj pełnią życia. Wyjeżdżając na urlop nie leż plackiem na plaży ale wypoczywaj aktywnie. Nie stroń od sportów, tak latem jak i zimą.

Hartuj organizm

Aby organizm był zdrowy wymaga hartowania. Mechanizm termoregulacji jest niezmiernie ważny dla procesu starzenia się. Dzięki termoregulacji nie jest ci straszna zima, jak i upalne lato, dzięki czemu zachowujesz doskonała kondycje i pozytywny nastrój.

Hartować możesz się przez natrysk prysznicem raz zimny, raz ciepły. Również możesz sukcesywnie brodzić w lodowatej wodzie. Wietrz pokój, zwłaszcza sypialny, nie przegrzewaj się. I pamiętaj by się wysypiać! Nocą komórki organizmu najszybciej się regenerują. Sypiaj minimum 8 godzin w ciągu doby.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *