bieg po nowe życie

Bieg po Nowe Życie – Promocja transplantologii – inicjatywa sportowa

Bieg po Nowe Życie jest jedną z inicjatyw dla zdrowia. Co roku odbywa się w Warszawie, w 2017 roku już jedenasty raz biegano po nowe życie. Marsz nordic walking koncentruje sportowców z Polskiego Stowarzyszenia Sportu po Transplantacji oraz osoby znane, aktorów, kabareciarzy, dziennikarzy i sportowców zawodowych.

Bieg po nowe życie

Inicjatywa sportowa skupia bardzo szerokie grono osób. W ubiegłym roku odbył się bieg a raczej marsz z kijami w samo południe w Parku Górczewska na Bemowie. Warszawa organizuje bieg już jedenasty raz.

Ambasadorem inicjatywy są takie osobistości jest Przemysław Saleta, Małgorzata Potocka, Tomasz Karolak. Gwiazdy towarzyszą sportowcom i wespół biegną, maszerują pokazując innym jak dbać o swoje zdrowie poprzez aktywność, sport. Poza profilaktyką należy zauważyć, że podczas akcji jest propagowana transplantologia. Wsparcie tej dziedziny medycyny jest bardzo ważne. Z roku na rok przybywa osób które chcą uczestniczyć w tej kampanii, zarówno tych znanych, sławnych, jak i tych którzy przychodzą na imprezę ich podziwiać, bądź samemu wziąć udział.

Promocja transplantologii

Bieg po nowe życie to świetna inicjatywa promująca transplantologię. To świetna okazja by mówić o tym czym jest przeszczep organów i co każdy z nas może zrobić by wspomóc transplantologię. Dobrze jest wiedzieć na czym polega idea dawców narządów. Bieg po Nowe Życie to projekt społeczny na rzecz promocji działań prozdrowotnych, edukacji w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizacji społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepu i przeszczepu rodzinnego.

Idea jest słuszna, która dobrze jest wspierać i o której należy pamiętać, a o której skutecznie przypominają twarze telewizji, teatru, muzyki, idole rozmaitych grup społecznych. Dyrektorem biegu po nowe życie jest Arkadiusz Pilarz, którzy stara się aby impreza co roku przyciągała coraz więcej osób a dodatkowo szerzyła się wśród osób dotąd obojętnych na transplantologię.

W 2018 roku bieg po nowe życie odbywać się będzie 7 kwietnia w Wiśle. To doskonała okazja do przyłączenia się do akcji i pokazania swoją obecnością, że nie jest nam obojętne zdrowie i jego ratowanie poprzez transplantologię. Impreza firmowana jest przez wielu sponsorów i partonów medialnych, którzy od lat ja wspierają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *