Onko-Olimpiada

Onko-Olimpiada – wyjątkowe Międzynarodowe Igrzyska Sportowe

Onko-Olimpiada – choroba nowotworowa dziecka to olbrzymi cios zarówno dla samego dziecka, jak i jego bliskich. W szczególności rodziców, którzy na co dzień zmagają się z trudami onkologicznej terapii. Onko-olimpiada, choć brzmi groteskowo, jest fantastycznym pomysłem na powrót dzieci do pełnej sprawności.

Powrót do życia po ciężkiej walce

Choroby onkologiczne potrafią złamać niejednego dorosłego, który ma z nimi do czynienia. Wyniszczają nie tylko fizycznie. Uniemożliwiają wykonywanie codziennych czynności. Separują od brania udziału w zwyczajnych życiowych obowiązkach. Przykuwają na długie miesiące do łóżka i każą każdego dnia drżeć o swoje życie. Dlatego tak ważne jest wspieranie i podnoszenie na duchu chorych osób. W szczególności dzieci, które nie do końca rozumieją, co się z nimi dzieje.

Ciężka terapia onkologiczna jest dla dziecka bardzo wyczerpująca, fizycznie i psychicznie. Wygrana walka z nowotworem to szansa na powrót do normalności. Jest szalenie istotne, aby umożliwić dzieciom po nowotworach powrót do szkoły, zabawę z rówieśnikami. Bardzo ważna jest dla nich również aktywność sportowa. Jest ona dla nich niezbitym dowodem na pokonanie raka. Sprawia, że mogą czuć się jak zdrowi rówieśnicy. Tak powstała myśl o stworzeniu Międzynarodowych Igrzysk Sportowych dla dzieci po chorobach onkologicznych. Onko-Olimpiada to dla nich strzał w dziesiątkę!

Onko-Olimpiada

To szczególna olimpiada, stworzona przez Fundację Spełnionych Marzeń. Udział w niej gwarantuje niesamowite emocje. To świetna forma rehabilitacji ruchowej dla dzieci, które przez długi czas były unieruchomione w szpitalu. To triumf nad rakiem, coś o szczególnym znaczeniu dla dzieci onkologicznych. W tej olimpiadzie nie mają większego znaczenia nagrody. Największą nagrodą dla każdego dziecka po tak traumatycznych przejściach jest sama możliwość wystąpienia w niej jako osoba, która wygrała z rakiem.

Organizatorzy olimpiady zadbali jednak o to, by zwycięskie dzieci otrzymały nagrody, z których będą mogły być dumne. Olimpiada odbywa się w Warszawie, jej uczestnikami mogą zostać dzieci i młodzież, które mają za sobą walkę z rakiem. Ze względu na specyfikę olimpiady, umiejętności sportowe również nie są tu aż tak istotne. Nie biorą w niej udziału dzieci, które od wielu lat przygotowują się do olimpiady. To dzieci, które mają już za sobą najważniejszą walkę w życiu – walkę o własne zdrowie.

Nie tylko walka o podium

Onko-Olimpiada odbywa się w Warszawie. Jej uczestnikami są dzieci i młodzież z oddziałów onkologicznych z różnych krajów: Litwy, Rumunii, Turcji, Ukrainy oraz innych. Oprócz zmagań sportowych, dzieci będą miały okazję integrować się. Przewidziane są wspólne zabawy dla dzieci i młodzieży, mające na celu podniesienie ich na duchu.

Ogólnym celem olimpiady jest przede wszystkim przywrócenie dzieciom dawnej radości życia. Wspólna zabawa pozwala im pokazać, że nie są same w swojej walce. Pozwala zapominać o trudach minionych miesięcy. To nieoceniona inicjatywa, do której wsparcia zachęca się wszystkie osoby, które mogą w dowolny sposób wesprzeć tę imprezę.

Komentarze

  1. Moja mama ma raka nerki z przezutami…lekarze nie chca Jej leczyc..zaczelysmy same leczenie ekstraktami konopnymi CBD +CBDA 6% …czekamy na efekty…na pewno poprawil sie Jej apetyt…na pewno jest silniejsza i bardziej chetna do zycia…takiej checi Jej bardzo brakowalo…na pewno Ja nic nie boli…czasem jakies delikatne kolki ktore same ustepuja….Wierze w te ekstrakty i mame

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *