Ćwiczenia na szersze biodra i krągłą pupę

Ćwiczenia na szersze biodra i krągłą pupę – wąskie biodra

Ćwiczenia na szersze biodra i krągłą pupę – wbrew pozorom nie każda kobieta marzy o tym, by zrzucić boczki i stracić w biodrach. Jest wiele pań o chłopięcej, smukłej sylwetce, którą chciałyby poprawić. Czy są ćwiczenia na szersze biodra i krągłą pupę?

Problemy z wąskimi biodrami

Niektóre kobiety nie mają problemów z nadmiarem tłuszczyku na brzuchu czy udach. Wręcz przeciwnie – przy wysokim wzroście czują się nieatrakcyjne, bo zbyt szczupłe. Brakuje im kobiecych kształtów – zaokrąglonych bioder, apetycznej pupy. To również niebagatelne problemy. Najlepszym sposobem na to, jak zaokrąglić swoje kształty, jest regularne ćwiczenie. Pozwoli to rozbudować mięśnie pupy i zwiększyć jej objętość w zdrowy sposób. Regularne treningi na siłowni są dużo lepszym rozwiązaniem, niż zabiegi chirurgii plastycznej polegającej na implantacji silikonowych pośladków.

Szersze biodra i pupa

Przy chęci wyrzeźbienia odpowiedniej sylwetki warto poznać zarys anatomii człowieka. Mięśnie, które odpowiadają za krągłość pupy, to mięśnie pośladkowe większe. Są one szerokie i silne, z łatwością dają się kształtować na siłowni. Regularne ćwiczenia sprawiają, że te mięśnie zyskują na objętości. Stają się bardziej wypukłe i kształtują naszą krągłą pupę. Aby biodra były nieco szersze, trzeba wytrenować mięśnie naprężacze powięzi szerokiej. Ich zaangażowanie można wymusić poprzez różne ćwiczenia z wymachami nóg do boków. Regularne trenowanie tych partii ciała pozwoli wyszczuplić uda, napiąć pośladki i lekko poszerzyć biodra.

Ćwiczenia na szersze biodra i krągłą pupę

Wymachy nóg w bok. Stojąc w lekkim rozkroku z rękami na biodrach, należy unosić wyprostowaną jedną nogę jak najwyżej w bok. Powoli podnosimy ją i opuszczamy. Ćwiczenie jest skuteczniejsze, jeśli złączymy nogi w kostkach za pomocą specjalnej taśmy. Będzie wtedy bardziej angażowało do pracy mięśnie wewnętrzne ud, pośladków, oraz naprężacze powięzi szerokiej.

Wypady nogami w bok. Trzymając ręce złączone w pięść przed sobą stajemy w lekkim rozkroku. Robimy wypad raz jedną nogą raz drugą, uginając nogę i przenosząc na nią ciężar ciała. Staramy się utrzymać równowagę.

Leżąc na boku z podparciem ramion jedną nogę (wewnętrzną) lekko zegnij w kolanie. Tę na górze wyprostowaną unoś powoli do góry tworząc z tułowiem kąt prosty. Dla lepszych efektów do kostek przytrocz niewielkie obciążenie.

Przysiady – to idealne ćwiczenie na krągłą pupę. Można je robić w różnych wersjach, na przykład z hantlami trzymanymi luźno wzdłuż ramion.

Wymachy w górę w klęku podpartym. W pozycji klęku podpartego wyprostowujemy jedną nogę. Unosimy ją jak najwyżej w górę i opuszczamy. Wykonujemy kilka powtórzeń i zmieniamy nogę. To ćwiczenie perfekcyjnie zaokrągla pośladki.

Regularne ćwiczenie 3-4 razy w tygodniu przez około 45 minut da zadowalające efekty. Po kilku tygodniach zaobserwujemy wyraźną poprawę kształtu sylwetki. Powyższe ćwiczenia są szczególnie polecane osobom, które mają chłopięcą sylwetkę. To znaczy – płaskie pośladki i wąskie biodra przy niewielkim wcięciu w talii. Pozwolą one poprawić kształty sylwetki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *