pracuj nad własnym zdrowiem

Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem, czyli kuchnia dla zapracowanych

Praca to nieodłączna część naszego dorosłego życia. W pogoni za pieniędzmi często jednak zapominamy o tym, co najważniejsze – o zdrowiu. Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem to propozycje potraw dla tych najbardziej zabieganych.

Życie, w którym brak czasu na zdrowie

Utrzymanie siebie i własnej rodziny i życie na poziomie są dla wielu dorosłych podstawą funkcjonowania. Aby to osiągnąć edukujemy się, podejmujemy się różnych prac zarobkowych. Często pracujemy ponad normę, byleby tylko wybić się ponad przeciętność. Jest to niestety konieczne, jeśli chcemy żyć bez strachu o to, co przyniosą kolejne dni. Niestety, często robimy to kosztem własnego zdrowego żywienia. Odbija się to później na naszym zdrowiu.

Osoby zapracowane potrzebują prostych wskazówek na to, jak poprawić jakość swojego żywienia. Mówiąc wprost – potrzebują prostych, jasnych i szybkich przepisów kulinarnych. Takich, które nie będą wymagały od nich rozmyślań, co zrobić na obiad dla rodziny. Z myślą o nich powstała książka Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem. O czym ona właściwie mówi? Czy warto ją mieć w swoich zbiorach?

Jedz i pracuj nad własnym zdrowiem

To propozycja Karoliny i Macieja Szaciłłów pozwalająca zaoszczędzić osobom zapracowanym sporo czasu i własnego zdrowia. Znajdziemy tam propozycje smacznych i szybkich w przygotowaniu posiłków. Ale to nie wszystko. Posiłki te bazują na produktach sezonowych – byśmy mogli się odżywiać wyłącznie produktami nieprzetworzonymi. Pozwolą wykorzystać dostępność tego, co aktualnie króluje na półkach w sklepach.

Dzięki spożywaniu produktów sezonowych nie przepłacamy za jedzenie i działamy w zgodzie z naturą. Propozycje posiłków opracowano na bazie najnowszej piramidy żywienia. Dzięki temu dieta oparta na przepisach z tej książki będzie zbilansowana i wartościowa. W książce oprócz przepisów znajdziemy też tygodniowe listy zakupów. To ogromne ułatwienie dla osób, które nie mają czasu na zastanawianie się nad, tym czego brakuje im w kuchni!

Kuchnia dla zapracowanych

Pracując na pełen etat z trudem znajdujemy czas na przygotowanie pięciu pełnowartościowych posiłków dla całej rodziny. W tym celu trzeba opracować konkretne menu, zakupić produkty i poświęcić czas na sporządzenie posiłków. Tego czasu osobom zapracowanym zawsze brakuje. Trudno myśleć o zdrowym śniadaniu, gdy rano w pośpiechu nie udaje nam się nawet dopić ciepłej kawy. Trudno stać nad kuchnią po pracy przez dwie godziny, by przyrządzić pyszny dwudaniowy obiad.

Dlatego warto się skusić na coś lekkiego, ekologicznego i sycącego, a przy tym szybkiego w przygotowaniu. Mając opracowane listy zakupów na cały tydzień możemy wygodnie rozplanować tygodniowe menu. Zrobienie zakupów jest kwestią poświęcenia jednego popołudnia. Posiłki przygotowuje się w ciągu 15-20 minut. Dodatkową wartością książki jest opracowanie sposobów pakowania przyrządzonych potraw do pracy. Dzięki temu również w pracy lub w szkole możecie jeść pełnowartościowe posiłki bez konieczności przyrządzania czasochłonnych kanapek co rano!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *