Najczęstsze błędy popełniane przy odchudzaniu

Najczęstsze błędy popełniane przy odchudzaniu – znasz te błędy?

Najczęstsze błędy popełniane przy odchudzaniu – obecnie na całym świecie zapanowała moda na bycie fit. Również w Polsce sezon wiosenny zaczyna się za chwilę i można zaobserwować wzmożoną ilość osób trenujących na zewnątrz, aby spalić zbędne kilogramy i do lata odzyskać piękną sylwetkę.

Co roku obiecujemy sobie odchudzanie na wiosnę i zrzucenie zbędnego balastu tłuszczu, jaki zgromadziliśmy przez okres zimy. Wiele osób, pomimo licznych prób nie potrafi jednak skutecznie schudnąć. Zazwyczaj próby legną na niczym lub po jakimś czasie pojawia się efekt jo-jo.  Poznaj najczęstsze błędy popełniane przy odchudzaniu.

O czym zapominają osoby odchudzające się?

Wielu z nich tak bardzo zależy na pięknej i zgrabnej sylwetce, że skupiają się jedynie na tym.

  • Niektórzy określają sobie zbyt wygórowane cele, których nie są w stanie dopełnić. Zamiast założyć na początek zrzucenie pięciu pierwszych kilogramów w ciągu miesiąca, zakładają, że uda im się zgubić dwadzieścia kilogramów nadwagi, na które pracowali latami, już do wakacji.
  • Wiele osób je zbyt mało na diecie. Panuje bowiem powszechne przekonanie, że osoba odchudzająca się powinna być wiecznie głodna. Nic bardziej mylnego. Tylko zbilansowana dieta, zapewniająca odpowiednią ilość kalorii może pozwolić na skuteczne zgubienie kilogramów. W przeciwnym razie organizm buntuje się i zaczyna odkładać sobie resztki na później.
  • Ogromnym błędem jest nieregularne spożywanie posiłków. W ten sposób organizm nie ma bowiem własnego rytmu i nie wie, kiedy może spodziewać się kolejnej porcji jedzenia.
  • Część osób odchudza się jedynie za pomocą ograniczenia pożywienia i zapomina o wysiłku fizycznym. Bez sportu nie ma mowy o skutecznym schudnięciu i zachowaniu sylwetki.

Najczęstsze błędy popełniane przy odchudzaniu – szkodliwe diety z gazet i Internetu

Największym błędem dietetycznym jest jednak korzystanie z diet, które opisywane są w kolorowej prasie kobiecej lub w Internecie. Bardzo często są to bowiem diety szkodliwe dla zdrowia i życia. Przykładem może być popularna do niedawna dieta białkowa dr Dukana, która doprowadziła wielu pacjentów do uszkodzenia nerek. Najlepiej stosować racjonalne zasady żywieniowe i odpowiednią kaloryczność posiłków, nie zapominając jednak o konieczności dostarczania wszystkich niezbędnych składników.

Zmiany trzeba wprowadzać na zawsze

Wiele osób, kiedy tylko uda im się stracić zbędne kilogramy, z powrotem wraca do swoich starych przyzwyczajeń żywieniowych. Szybko też znikają w takiej sytuacji efekty ich ciężkiej pracy. Trzeba pamiętać o tym, że zmiany żywieniowe wprowadza się do swojego życia na stałe i powinno się nimi kierować już zawsze. Jedynie wówczas można liczyć na długotrwały efekt diety odchudzającej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *