Najlepsze zioła dla zdrowia kobiety

Najlepsze zioła dla zdrowia kobiety – ashwagandha, maca, muira

Najlepsze zioła dla zdrowia kobiety – zioła są powszechnie stosowane przez ludzi na całym świecie, głównie przez poszukujących alternatyw lub dodatków do tradycyjnych farmaceutyków. Podczas gdy żadne zioło nie rozwiąże wszystkich problemów zdrowotnych. Badania wykazują, że określone substancje chemiczne w niektórych ziołach mają wpływ na funkcję biologiczną.

Zioła dla zdrowia kobiet zostały szeroko zbadane w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat, a wiele z nich obiecuje poprawę libido, wspieranie poziomów energetycznych i podnoszenie nastroju.

Najlepsze zioła dla zdrowia kobiet

Wielu naukowców uważa, że konkretne chemikalia wyizolowane z materiałów roślinnych, a następnie wyekstrahowane, przynoszą największe korzyści zdrowiu ludzkiemu. Mimo to całe zioło, w połączeniu z innymi ziołami, które zapewniają podobne składniki chemiczne i / lub korzyści zdrowotne, jest równie skuteczne. Oto niektóre z najlepszych ziół, wyodrębnionych lub innych, które wykazały korzyści dla zdrowia kobiet.

Najlepsze zioła dla zdrowia kobiety – muira puama

Muira puama jest również znany jako „mocne drewno” – z bardzo dobrego powodu. Jedno z badań oceniających ponad 200 kobiet stwierdziło, że kora i korzeń muira puama znacznie pobudzają libido. Ponad 65% kobiet w badaniu miało lepszą satysfakcję seksualną i intensywność orgazmu. Muira puama może być również pomocna w zwiększaniu motywacji do seksu, wspieraniu energii w codziennych zajęciach oraz redukcji stresu.

Najlepsze zioła dla zdrowia kobiety – ashwagandha

Ashwagandha to starożytne zioło indyjskie, które wspomaga kobiece libido. Ziele było używane od stuleci w walce ze stresem u kobiet i mężczyzn. Ashwagandha skierowany jest w szczególności do układu hormonalnego i zachęca do równowagi hormonalnej. Jedno badanie z udziałem ponad 50 kobiet w okresie menopauzy przeanalizowało skutki uzupełniania ashwagandhy i stwierdziło znaczny spadek objawów, takich jak lęk, napady gorąca i zmienny nastrój.

Ashwagandha był używany do wspierania dobrego nastroju przez wieki, a badania dowodzą, że roślina może odegrać znaczącą rolę w zwalczaniu stresu psychicznego i emocjonalnego. To czyni ashwagandha silnym narzędziem przeciwko wahaniom nastrojów.

Najlepsze zioła dla zdrowia kobiety – tribulus terrestris

Tribulus terrestris jest także stosowany do wspomagania równowagi hormonalnej, a wskazówki badawcze odgrywają rolę w zwiększaniu libido u kobiet. Tribulus ma za sobą wiele badań – w tym odnoszące się do wspierania libido u mężczyzn i kobiet. Ważne studium wykazało, że tribulus poprawił pragnienie współżycia u 49 na 50 kobiet.

Ostatnie badania z 2014 r. wykazały, że kobiece pragnienie, pobudzenie i satysfakcja są znacznie poprawione po suplementacji tribulusu. Ziele może również zwalczać huśtawki nastroju powszechnie doświadczone w okresie menstruacji. Podobnie jak w przypadku kava kava, tribulus terrestris może pozytywnie poprawić nastrój i zmniejszyć stres i niepokój.

Najlepsze zioła dla zdrowia kobiety – maca

Korzeń Maca jest popularnym narzędziem ziołowym powszechnie stosowanym przez mężczyzn w celu wspierania zdrowego poziomu hormonów, jednakże kobiety również donoszą o wielkich korzyściach, równoważąc poziomy hormonów macą. Badając potencjalne korzyści można je odnieść do utraty wagi, badacze zauważyli, że kobiety miały znaczne zmniejszenie częstych objawów menopauzy, takich jak uderzenia gorąca, nocne poty i depresja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *