świeży oddech

Świeży oddech – nieprzyjemny zapach z ust, sposoby na świeży oddech

Świeży oddech – każdy chciałby mieć świeży oddech, jak zatem o niego zadbać? Wystarczy zastosować dietę wspierającą świeży oddech i pij dużo wody. Pomóc w odzyskaniu świeżego oddechu mogą również stosowne zioła i higiena jamy ustnej.

Świeży oddech

Czasem by uzyskać świeży oddech wystarczy przejść się do dentysty. Odpowiednia higiena to nie wszystko, bowiem ubytki w zębach nawet domyte wciąż wydzielają nieprzyjemne zapachy. W niewielkich zmianach próchniczych można zastosować płyny przeciwbakteryjne, jednak jeśli potrzebne jest borowanie nie możemy zwlekać. Osuwając ubytki, kamień nazębny pozbywamy się cuchnących gnilnych ognisk. Niestety sama naprawa zębów nie zawsze wystarcza.

Poza stomatologiem odwiedzić wypada laryngologa, by zbadać stan błony śluzowej gardła. Zażegnanie infekcji to dopiero półmetek w walce o świeży oddech. Należy zadbać o profilaktykę poprzez płukanki antybakteryjne. Kontroluj również zatoki, a w miarę potrzeby usuń migdały. Jeśli i ta wizyta nie przyniosła efektu lub nie pozwoliła znaleźć przyczyny nieświeżego oddechu wybierz się do gastrologa. Nieświeże zapachy mogą pochodzić z żołądka i być spowodowane refluksem, zgagą itp. schorzeniami. Przykry oddech to też objaw cukrzycy, gruźlicy warto jest zatem zbadać wszystkie opcje.

Higiena

Kluczowa jest higiena języka o która mało kto dba. Istnieją do tego typu zabiegu higienicznego specjalne skrobaki i szczoteczki, chociaż można użyć szczoteczki do zębów, ważne by nie była to ta sama którą myjemy uzębienie. Szorować nią należy zarówno powierzchnie języka jak i od wewnątrz policzki.

Pomóc w oczyszczeniu języka mogą drażetki chrolofilowe. Ważna jest regularność zabiegów higienicznych. Nie wystarczy wyszorować jamę ustną raz w tygodniu, dbać o jej czystość należy codziennie a nawet kilka razy dziennie. Jeśli nosisz protezę zębowa pamiętaj o jej wyciąganiu na noc, to również pomaga w zachowaniu świeżego oddechu.

Pij wodę

Picie wody oczyszcza jamę ustną z bakterii i zapachów, nawadnia organizm, oczyszcza go z toksyn, w tym z gazów jakie mogą unosić się z żołądka przez przełyk. Ogranicz picie kawy i mocnej herbaty, unikaj alkoholu i dymu papierosowego. Przegryzanie jabłek, pomarańczy także wpływa na poprawę zapachu z ust. Jeżeli wolisz żuć gumę to wybieraj tę bez cukru.

Jeśli zapachy z ust wynikają z tego co jadasz ogranicz jedzenie czosnku i cebuli, ostrych przypraw i ryb, które przyprawiają ci przykry zapach. Po takim posiłku możesz zapach zneutralizować płukanką rumianku lub szałwii o działaniu antybakteryjnym i odkażającym.

Cynk na świeży oddech

Zapach z ust poprawisz również ssąc tabletki z cynkiem, który neutralizuje wiele zapachów, zwłaszcza siarki. Doraźnie możesz przegryzać goździki lub ssać anyż. Pomaga również przezywanie natki pietruszki, koperku lub mięty. Nie są polecane cukierki w tym miętusy, chociaż są powszechnie dostępne i promowane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *