Glasjonomery – zastosowanie, wady, zalety i gdzie kupić?

Glasjonomery są powszechnie stosowane w gabinetach stomatologicznych. Służą do wypełniania ubytków w zębach, ich zastosowanie jednak jest o wiele szersze. Nowoczesne produkty wykorzystywać można na wiele rozmaitych sposobów, a zależnie od produktu charakteryzują się różnorodnym składem.

Wypełnienia glasjonomerowe cieszą się znaczną popularnością. Aby jednak odpowiednio spełniały swoje zadanie, powinny być wykonywane przy użyciu produktów najwyższej jakości. Te kupować należy tylko w sprawdzonych sklepach, oferujących najwyższej klasy asortyment, pochodzący od sprawdzonych producentów.

Gdzie kupić glasjonomery?

Jeśli interesują Cię glasjonomery, skorzystaj z bogatej oferty Dentalstore.pl. Znajdziesz tam różnorodne produkty sprawdzonych marek, które cieszą się poważaniem i uznaniem na rynku.

Korzystając z tego sklepu, możesz liczyć na konkurencyjne ceny oraz największy wybór asortymentu. Ponadto znajdziesz tam rozmaite rozwiązania wykorzystywane zarówno w protetyce, jak również stomatologii oraz ortodoncji.

Glasjonomery – zastosowanie

Zastanawiasz się, jakie zastosowanie mają glasjonomery? W tym celu należy odnaleźć szczegóły danego produktu i jego specyfikację. Powszechnie tworzy się z nich natomiast zarówno wypełnienia tymczasowe zębów, jak również stałe. Używane są ponadto do tworzenia:

  • wypełnień,
  • mocowań,
  • uszczelnień.

Glasjonomery w swoim składzie mają jony fluorowe, które znane są ze swojego przeciwpróchniczego działania. Mogą dzięki temu sprawdzić się w przypadku ubytków próchnicowych.

Występują w formie kapsułek lub proszku, który następnie mieszany jest z płynem. Po odpowiednim przygotowaniu służyć mogą do mocowania mostów, jako cement na korony czy plomby.

Dobre do leczenia zębów mlecznych i stałych

W skład glasjonomerów wchodzą najczęściej rozmaite kwasy organiczne oraz szkło fluoro-glinowo-krzemowe. Część cementów glasjonomerowych zawierać może także żywice oraz specjalne metale. Dzięki temu sprawdzają się w przypadku zębów mlecznych oraz stałych, w stomatologii, ortodoncji i protetyce. Wyróżnia się trzy podstawowe rodzaje glasjonomerów:

  • modyfikowane żywicą,
  • modyfikowane metalami,
  • hybrydowe (połączone z kompozytem).

Czy glasjonomery mają wady?

Glasjonomery są powszechnie używane przez specjalistów, nie oznacza to jednak, że są pozbawione wad. Nie jest wskazane stosowanie ich np. na powierzchniach zębów podatnych na duże obciążenia, gdyż są dość kruche. Ponadto cechuje je podatność na ścieranie oraz porowatość. Mimo to jednak nadal pozostają doskonałym produktem, który w wielu przypadkach jest wręcz niezastąpiony.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *