modelowanie sylwetki

Modelowanie sylwetki – ćwiczenia modelujące sylwetkę

Modelowanie sylwetki – jak powinno wyglądać skuteczne modelowanie sylwetki ćwiczeniami? Warto wiedzieć nie tylko jakie ćwiczenia wykonywać ale i jak je wykonywać, aby efekt był zniewalający. Systematyczne ćwiczenia pozwalają uzyskać zamierzony cel niezależnie od tego czy wykonujemy je na siłowni czy w domu. Liczy się systematyczność, dokładność i wytrwałość.

Modelowanie sylwetki

Gdy brakuje efektów można się złamać, jednak warto poczekać na efekt, czasem trwa to nieco dłużej niż w instrukcjach gwiazd polecających rozmaite ćwiczenia modelujące. Jak się okazuje istotna jest metoda treningu. Sylwetka zależy od bardzo wielu czynników. By ćwiczenia nie wywołać zadyszki, za to rzeźbiły mięśnie należy podejść do treningu metodycznie.

Na początku dobrze jest wesprzeć się doświadczonym trenerem lub chociaż radami osób z doświadczeniem. Pomocne mogą okazać się programy treningowe na dvd czy dostępne w YT. Kluczowe jest nastawienie. Jeśli wierzysz że zmienisz swoją sylwetkę dzięki ćwiczeniom to tak właśnie będzie. Kwestią czasu jest tylko osiągniecie poszczególnych efektów. Niestety na efekt potrzebny jest czas i nie jest to zwykle dzień, tydzień czy miesiąc. Mimo wszystko warto jest wierzyć i motywować się do dalszych ćwiczeń, jeśli nie dla sylwetki to dla zdrowia.

Rozgrzewka obowiązkowa

Wszystkie ćwiczenia jakie wykonujesz warto poprzedzić rozgrzewką. Zapobiegnie ona zakwasom i nadmiernemu zmęczeniu, wpłynie pozytywnie na efekt ćwiczeń, pozwoli rozciągnąć mięśnie i spalić nieco kalorii. Pamiętaj, że organizm spala tkankę tłuszczowa dopiero po około 20-30 minutach ćwiczeń, zatem jeśli chcesz schudnąć musisz zaplanować treningi dłuższe niż półgodzinne.

Większość osób uważa rozgrzewkę za stratę czasu, tymczasem jest ona bardzo ważna. Celem rozgrzewki jest stopniowe podwyższanie pulsu, przyspieszenie krążenia i poprawienie ukrwienia mięśni. Rozgrzewka minimalizuje ryzyko wystąpienia kontuzji.

Posłuchaj rady profesjonalisty

Nie bądź wszechwiedząca i posłuchaj rad profesjonalnych trenerów. Ich wskazówki pozwolą na efektywniejszy trening. Nie wstydź się prosić o pomoc. Jeżeli wykonujesz ćwiczenia źle możesz sobie zrobić krzywdę. Gimnastyczne ćwiczenia często omawiane są w internecie, możesz skorzystać z tych porad anonimowo i bez inwestowania pieniędzy.

Wsłuchaj się w siebie

Najlepszym treningiem jest trening zindywidualizowany, czyli dopasowany do twoich potrzeb,a le z uwzględnieniem możliwości fizycznych, czasowych, logistycznych itd. Formę i czas treningu należy dopasować do celu, jak i dostępnych środków. Nie forsuj się ale bądź konsekwentna i wymagająca wobec siebie. Każdy szczegół jest ważny, czasem jeśli podczas ćwiczeń przyjmujesz nieodpowiednią postawę, nadmiernie obciążasz stawy, czasem tempo ćwiczeń jest nieodpowiednie, bądź obciążenie.

Ponadto wytyczając sobie cel pamiętaj by był realny, także w czasie w jakim planujesz go osiągnąć. Nie zakładaj, że będziesz lepsza niż zawodowcy. Uwzględnij „rozgrzewkę”. Zanim się wprawisz w ćwiczenia, nabędziesz kondycji to może potrwać. Poza tym uwzględnij swoje przypadłości i tendencje. Jeśli chorujesz na coś skonsultuj się z lekarzem, czy ćwiczenia jakie chcesz wykonywać są dozwolone.

Systematyka to baza

Systematyczne i konsekwentne wykonywanie ćwiczeń to podstawa. Wyzbądź się nudy i rutyny ale nie różnicuj zbyt często treningów. Ćwicz nie poddając się, skonstruuj się na ćwiczeniach, a efekty przyjdą same i będą cieszyć. Podziel cel na mniejsze a łatwiej będzie Ci obserwować postępy i motywować do dalszego działania.

Aktywność traktuj jak element stylu życia i miej ogląd na organizm jako całość. Nie skupiaj się wyłącznie na pośladkach czy udach. Zadbaj również o relaks. Pomocne w treningach są ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne, zawsze kończ nimi trening.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *