Odchudzanie w ruchu

Odchudzanie w ruchu – zasady, dieta i ruch dadzą zadowalające efekty

Odchudzanie w ruchu – gdy zbilansowana dieta nie przynosi efektów odchudzających warto zastanowić się nad pozostałymi elementami stylu życia. Często brakuje nam po prostu ruchu, niekoniecznie na świeżym powietrzu,a le w ogóle.

Odchudzanie w ruchu pozwala zrzucić kilogramy jednocześnie wspierając organizm i jego odporność. Warto jest zatem przejść się na spacer, umyć podłogę, czy zagrać w piłkę co najmniej od czasu do czasu.

Odchudzanie w ruchu

Coraz więcej osób uskarża się na nadwagę mimo racjonalnego komponowania jadłospisu. Menu to niestety nie wszystko. Jedząc niewiele również można wymagać odchudzenia. Niestety brak ruchu, siedzenie przed komputerem na zmianę z telewizorem sprawia, ze tyjemy. Zacznij więc się ruszać, początkowo niewiele ale systematycznie. Wystarczy spacer z psem, czy codzienna przejażdżka rowerowa, by szybko i efektywnie się odchudzić.

Nie zawsze zrzucenie wagi to kwestia nadmiaru tkanki tłuszczowej. Czasem to efekt gromadzenia siew ody w organizmie powodowany przez zastoje stawów i mięśni, zwyczajny brak aktywności ruchowej. Nie pozwól aby jedyną aktywnością Twego życia było przejście na parking. Łącząc dietę i ruch uzyskasz znakomity efekt i poprawisz kondycje zdrowia.

Gdy lat przybywa

Z wiekiem przybieramy na wadze i się zaokrąglamy. By uniknąć tycia warto jest dbać o obecność sportu w naszym życiu, a co najmniej aktywności ruchowej jaką możemy sobie zagwarantować w minimalnej postaci poprzez obowiązki domowe.

Dzięki aktywnościom masa mięśniowa rośnie, jednak tkanka tłuszczowa maleje znacznie bardziej, co za tym idzie ciało wygląda smuklej, jędrniej i młodziej. Brak ruchu to przyczyna zaparć, bólu kręgosłupa, głowy i podatności na infekcje.

Odchudzanie w ruchu – zasady

Korzystaj z okazji. Kiedy tylko masz możliwość wykorzystuj swe mięśnie. Zamiast jechać windą idź po schodach, zamiast samochodem, przejdź się spacerem. Telefonuj na stojąco chodząc wokół pomieszczenia – to doskonały przerywnik w pracy biurowej. Jednak z początkiem nie przesadzaj, sukcesywnie poszerzaj paletę aktywności dopasowując rodzaj ruchu do swoich możliwości. Jeśli nie przepadasz za sportem, spróbuj tańca albo pilates.

Joga, balet, czy jogging to również sposób na odchudzanie w ruchu. Nie przesadzaj jednak z ilością i różnorodnością aktywności, wystarczy 2 razy w tygodniu wyjście na basen, nie trzeba od razu planować każdego popołudnia na aktywność sportową. Jeśli nie am zbyt wiele czasu łącz przyjemne z pożytecznym planując weekendowy wypad w góry, bądź odkurzając dywan. Staraj się ćwiczyć systematycznie rano i wieczorem. Uzupełnij ćwiczenia należytą dietą. Wykorzystaj w kuchni dobre tłuszcze jak oliwa z oliwek, olej rzepakowy, a także zadbaj o dawkę błonnika nieusprawniającego trawienie.

Cierpliwość i pozytywne myślenie

Nie stawaj na wadze co dnia, bo efekt będzie mizerny. Zaufaj sobie, wytrwaj w postanowieniach i bądź cierpliwa, a dojdziesz do celu w szybkim tempie, bez wysiłku. Odchudzanie przez aktywność jest skuteczne, chociaż nie daje spektakularnych efektów po tygodniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *