leczenie otyłości

Leczenie otyłości – Światowy dzień Walki z Otyłością

Leczenie otyłości – 24 października obchodzimy Światowy Dzień Walki z Otyłością, to doskonała okazja by dowiedzieć się jakimi metodami jest możliwe leczenie otyłości w XXI wieku. To także czas, aby zastanowić się czy aby przypadkiem nie powinniśmy zadbać o naszą dietę i zrzucić kilka kilogramów.

Leczenie otyłości

Światowy dzień Walki z Otyłością ma za zadanie podnieść świadomość problemu w społeczeństwie. XXI wiek obfituje w otyłych ludzi, a otyłość dotyka coraz częściej osoby młode, dzieci i młodzież. Niestety otyłość to nie tylko problem estetyczny ale również zagrożenie szeregiem chorób cywilizacyjnych jak cukrzyca, miażdżyca, osteoporoza itd.

Pozbycie się nadwagi to proces rozłożony w czasie. Nie wystarczy powiedzieć że się odchudzam. Potrzebna jest cierpliwość, motywacja i zmiany stylu życia. Najczęściej otyłość wynika z niezdrowej diety oraz złych nawyków, siedzącego trybu życia, braku aktywności, stresu itp.

Leczenie otyłości dietą

Bardzo często otyłość powoduje niestosowna dieta, jedzenie nadmiernych ilości, zbyt częste posiłki. By to zmienić warto wprowadzić nowe menu. Nie musi być ono całkowita rewolucją, jednak stopniowo warto zadbać o zdrowe nawyki. Szybko można zauważyć zmianę w masie ciała, budowie sylwetki i samopoczuciu.

Nie trzeba przechodzić na głodówkę by się odchudzić. Nie jest tez potrzebna żadna dieta cud. Problem otyłości jest dostrzegany, bowiem w badaniach statystycznych prawie co drugi Polak przyznaje że był chociaż raz lub jest na diecie. Czemu zatem około 7% Polaków jest otyłych? Przede wszystkim brakuje nam wiedzy, a także motywacji i wytrwałości.

Kompozycja diety

Gdy dokucza nam otyłość winniśmy poradzić się dietetyka. Nie zawsze wystarczy ograniczyć jedzenie, czasem istotne jest to kiedy jemy, ile się ruszamy, jakie mamy predyspozycje do tycia odziedziczone po rodzicach. Dietetyk zaproponuje nam optymalny sposób odżywiania, dzięki któremu będziemy mogli skuteczniej się odchudzać. Ponadto istotna jest profilaktyka. Nie pomoże nam tydzień odchudzania, winniśmy zmienić styl życia na stałe, aby z wagi spaść, ale i ją utrzymać na odpowiednim poziomie.

Drogie odchudzanie

Faktycznie produkty oznaczone jako dietetyczne kosztują więcej, jednak by się odchudzić nie musimy korzystać z wyszukanych produktów. Wystarczy jeść zdrowo i zachować zbilansowaną dietę. Jedząc mniej i zdrowiej wydamy na żywność mniej niż dotychczas, bowiem najczęściej tuczą nas fast foody, słodycze, alkohol, a to te produkty kosztują najwięcej. Zacznij gotować w domu, nie jedz na mieście a schudniesz bez odchudzania portfela. Zadbaj o kompleksową terapię otyłości, bowiem nie rzadko dieta to za mało. Warto zainwestować w ćwiczenia, aktywności, czasem też relaks czy psychoterapię. Liczenie kalorii ci nie pomoże, jeśli nie będziesz miał wobec diety zaufania i nie uwierzysz, że możesz schudnąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *