Nadmiar skóry po odchudzaniu

Nadmiar skóry po odchudzaniu – usuwanie skóry po odchudzaniu

Nadmiar skóry po odchudzaniu, jest problemem wielu osób, które zbyt szybko straciły zbędne kilogramy. Piękna oraz szczupła figura w wypadku kobiet. Symetryczne oraz wyrzeźbione ciało w wypadku panów. To podstawowe motywy odchudzania. Kłopot pojawia się wówczas, kiedy wraz ze stratą niepożądanych kilogramów pojawia się brzydko wyglądająca wisząca skóra. Jakie są sposoby na pozbycie się nadmiaru skóry po odchudzaniu?

Czemu skóra obwisa po odchudzaniu?

Skóra jest narządem, jakiego podstawową funkcją jest ochrona naszych wnętrzności przed światem zewnętrznym. Niestety jako ludzie mamy taką przypadłość, iż poprzez dużą część życia rośniemy, stale się poruszamy i sporadycznie otrzemy się o twardą przestrzeń, tworząc parę ran. Więc skóra żeby być skuteczną warstwą osłonową, musi być w stanie rosnąć oraz się rozciągać. Otyłość, nadwaga oraz połączony z nimi rozwój rozmiaru komórek tłuszczowych wymuszają reakcję dostosowawczą na głębokich powierzchniach skóry, jakie starają się stworzyć specjalne miejsce. Owe wewnętrzne powierzchnie skóry składają się pomiędzy innymi z elastycznej tkanki łącznej, naczyń krwionośnych oraz lipidów.

Trenuj

Po prostu się ruszaj – postaw na ruch siłowy, rower, bieganie, ćwiczenia fitness, spacery, taniec. Dobierz typ aktywności który lubisz najbardziej oraz poszerz je do własnych stałych aktywności. Dzięki temu zadbasz o odpowiedniejszą sprawność skóry, i ponadto spalisz kalorie, co wesprze w dążeniu do celu. Pamiętaj także, iż gdy pragniesz ujędrnić figurę to potrzebny będzie ruch z obciążeniem, ponieważ czym jest ta sprężystość? Nic odmiennego jak ładnie wykształcony mięsień oraz niewielkie ilości tkanki tłuszczowej. Aerobami mięśni nie zbudujemy, więc także pomyśl nad wysiłkiem wzmacniającym. Na pewno będziesz usatysfakcjonowany z rezultatów.

Lifting ciała ultradźwiękami

Małego nadmiaru skóry po odchudzaniu możemy pozbyć się, decydując się na bezinwazyjny lifting ciała, np. przy pomocy narzędzia Ultraformer, dostępnego w w wielu klinikach w całej Polsce. Narzędzie to pozwoli w zupełnie nieinwazyjny oraz efektywny sposób przywrócić skórze jej dotychczasowy wygląd – nie jedynie na brzuchu oraz ramionach, ale również w stronach podbródka lub oczu. Przez mechanizm liftingu cieplnego zabieg tenże doprowadza do obkurczenia skóry oraz aktywowania jej do produkcji kolejnych włókien kolagenowych. To idealna alternatywa dla standardowej operacji plastycznej, jaka może wiązać się z wieloma powikłaniami.

Nadmiar skóry – leczenie

Na starcie można spróbować formy zapobiegawcze. Przy odchudzaniu należy jednak pamiętać o ćwiczeniach gimnastycznych oraz uzupełnianiu płynów i systematycznym zwilżaniu oraz odżywianiu skóry. Doskonałym rozwiązaniem będzie także przeciwdziałanie starzeniu tkanki już od 25. r.ż. dzięki właściwym kosmetykom. W czasie ciąży należy używać balsamy przeciwko rozstępom, natomiast gdy nie ma żadnych przeciwwskazań, zachować rozsądną pracę ruchową, np. na indywidualnych zajęciach dla przyszłych matek. Może jednakże zdarzyć się, iż i tak potrzebne będzie wyeliminowanie nadmiaru skóry. Efektywną, chociaż dosyć inwazyjną techniką jest operacja.

Interwencje nieoperacyjne

Jedną spośród niechirurgicznych kuracji dla wiotkiej oraz napiętej skóry jest thermolifting. Terapia ta stosuje światło podczerwone IR tworzące jednolite oraz stopniowe rozgrzanie głębokich powierzchni skóry właściwej (do 65°C) ze stałym, profilaktycznym mrożeniem częściowym. Rezultat cieplny, jaki występuje w dolnych powierzchniach skóry wywołuje nagrzanie oraz podrażnienie włókien kolagenowych. Rozluźnione włókna kolagenowe są skręcone, i również pobudzane są fibroblasty do produkcji kolejnego kolagenu. W rezultacie skóra podlega zagęszczeniu oraz ściągnięciu, podnosi się jej naciągnięcie oraz sprężystość.

Usuwanie skóry po odchudzaniu: wskazania oraz przeciwwskazania

Osoby, jakie zgłaszają się do chirurga plastycznego z powodu nadmiaru skóry po odchudzaniu, z reguły w pierwszej kolejności chciałyby pozbyć się jej z brzucha. Lecz możliwość wykonania takiej operacji zależy także od owego, jaką techniką chory schudł. To niezwykle istotne. Jeśli strata masy jest rezultatem wykonania operacji bariatrycznej, to u takiej osoby morfologia krwi charakteryzuje się zmniejszonym poziomem żelaza ze względu na kłopoty z jego przyswajaniem się w żołądku. Wyeliminowanie nadmiaru skóry z brzucha to operacja duża, jakiej towarzyszy spora strata krwi, więc chory musi być w doskonałej formie.

Wisząca skóra po odchudzaniu – jak jej przeciwdziałać?

Ze względu na to, iż obwisłej skóry niezwykle ciężko się pozbyć, przed przewidywanym odchudzaniem należałoby mieć świadomość, czego unikać, natomiast co robić, aby nie musieć się następnie niepokoić. Przede wszystkim należy postawić na rozsądne tempo chudnięcia. 0,5-1 kg tygodniowo będzie w sam raz oraz obniży zagrożenie powstawania efektu jo-jo. Należy stosować nie jedynie dietę, ale również ruszać się. Gdy twoja waga podstawowa jest niezwykle wysoka, musisz ustalić z lekarzem, które ćwiczenia możesz robić, aby nie wyrządzić sobie stałej krzywdy. Poza tymże już w fazie odchudzania należy dbać o skórę oraz robić masaże, nawilżać ją, wypijać więcej wody. A także dbać o właściwy poziom witamin oraz elementów wzmacniających.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *