Ćwiczenia na nogi

Ćwiczenia na nogi – trening na mięśnie nóg, łydek, ud oraz mięśnie …

Ćwiczenia na nogi – kiedy zastanawiasz się jakie ćwiczenia na nogi będą najskuteczniejsze spróbuj wykonać opisane poniżej. W przypadku tej partii ciała największej ilości pań zależy na wymodelowaniu ud. Ćwiczenia te doskonale wzmacniają nogi, dając stabilna podporę dla kręgosłupa i zwiększając wydolność organizmu.

Ćwiczenia na nogi

Założeniem ćwiczeń na nogi jest zaangażowanie do pracy mięśni czworogłowych i dwugłowych ud oraz mięśni łydek. Regularne treningi wpływają poprawnie zarówno na zastój, aktywność jak też na rzeźbę sylwetki i zdrowie. Aby odchudzić nogi należy stosować trening kardio oraz interwałowy. Ćwiczenia nie należą do skomplikowanych, jednak dla pewności warto przejrzeć kilka filmików online, na których profesjonaliści pokazują jak je wykonać poprawnie.

Prócz dokładności w ćwiczeniach zwróć uwagę na systematyczność, długość trwania pojedynczego treningu oraz rozgrzewkę. Do najlepszych ćwiczeń kształtujących mięśnie nóg należą wymachy nogami, podskoki z uderzeniem pięta w pośladek, jak również pajacyki, stanie na jednej nodze itp.

Ćwiczenia na nogi – kilka propozycji ćwiczeń

Doskonałym ćwiczeniem na nogi są przysiady. Wystarczy ustawić się w rozkroku na szerokość bioder i mocno wypinając biodra do tyłu wykonać przysiad płynnym i powolnym ruchem, co wymusi napięcie pośladków. Zwróć uwagę na sekwencję wdechu i wydechu. Wydychaj powietrze gdy podnosisz siew górę i wdychaj schodząc w dół. Przysiady wykonać możesz na wiele sposobów sobie je utrudniając.

Jednym z utrudnień jest podnoszenie nogi do boku w chwili prostowania się. Również utrudnieniem jest przeplatanie przysiadów z wymachem nogą, a także pogłębianie przysiadu. Ciekawym ćwiczeniem wywodzącym się z przysiadu jest rozkrok z palcami stóp skierowanymi an zewnątrz i rękoma spoczywającymi na biodrach. W takiej pozycji zrobienie przysiadu rozciąga wewnętrzną część uda.

Ćwiczenia na nogi – wykroki, wymachy

Ruchy nogami winny być przemyślane, nie tylko szybkie, ale i płynne. Wykroki do boku z unoszeniem ramion wpływają na rozciągniecie mięśni ud, łydek i bioder. Pozycją wyjściową jest wyprostowanie rąk i uniesienie ich w górę oraz skrzyżowanie nóg w pozycji stojącej. Wykroki w bok winny obejmować dotkniecie dłońmi podłogi po dwóch stronach stopy i wyprost rak w górę. Ważne by nogi zmieniać na przemian.

Drugim z ćwiczeń zalecanych jest unoszenie piet w przysiadzie. Nie zmieniając ustawienia ciała, unoś pięty do góry, jednocześnie pamiętając o prostym tułowiu i oddychaniu. Prócz ćwiczeń stricte na nogi warto do treningu dołączyć ćwiczenia aerobowe, które mogą stanowić przerywnik lub doskonała rozgrzewkę. Pozwolą one tez przyspieszyć spalanie tłuszczu nie tylko na nogach. Poza ćwiczeniami na macie możesz także dołączyć do nich jazdę na rowerze, bieganie, skakanie na skakance czy stepper.

Polecanym ćwiczeniom jest wyciągniecie nogi w tył z półprzysiadu ze splecionymi dłońmi przed sobą. Nogi winno się zmieniać, raz prawa, raz lewa. Ćwiczenie podobnie jak pozostałe wymaga powtórzeń kilku serii po dziesięć razy. Również trafnym ćwiczeniem będzie unoszenie nogi do boku. Należy wówczas stanąć na ugiętych nogach z dłońmi splecionymi przed sobą i na przemian podnosić nogi do boku powoli je opuszczając przy spiętych mięśniach nóg. Przy tym ćwiczeniu pracują nie tylko mięśnie nóg, ale również brzucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *