Ćwiczenia na łydki

Ćwiczenia na łydki – trening na mięśnie łydek

Ćwiczenia na łydki – smukłe nogi i szczupłe łydki to cel nie jednej kobiety. Jak to osiągnąć? Pomocne będą ćwiczenia na łydki takie jak skakanie na skakance czy wspinanie się. Warto zauważyć iż nie da się odchudzić łydek nie wzmacniając mięśni. Jednak nie obawiaj się, iż będziesz wyglądać niczym kulturystka.

Ćwiczenia na łydki

Ten zestaw 10 ćwiczeń na łydki to rewelacyjny trening wyszczuplający i wzmacniający. Dzięki tym ćwiczeniom nigdy nie będziesz się martwić o żylaki i ból łydek, ich skurcze, dokucza jace większości kobiet. Ćwiczenia są krótkie i można wykonać je w domu bez inwestycji w sprzęt, czy karnety na siłownię. Należy je powtarzać co 2-3 dni i wykonywać dokładnie tak jak brzmi instrukcja. W razie wątpliwości zaciągnąć porady profesjonalnego trenera.

Ćwiczenia na łydki – zestaw ćwiczeń

Usiądź na podłodze, wyprostuj nogi i plecy, oprzyj się rękoma o podłoże, wyprostuj łokcie. Między ścianę oraz stopy włóż piłkę i naciskaj na nią napinając mięśnie znajdujące się w łydkach. Po każdym nacisku i jego pogłębieniu wróć do pozycji wyjściowej i powtórz ćwiczenie co najmniej 10 razy tworząc jedną serię. Kolejno przejdź do ćwiczenia drugiego i kolejnego.

Kolejne ćwiczenie polega na przyjęciu pozycji stojącej wyprostowanej. Rozsuń stopy na szerokość bioder. Wspinaj się na palcach stóp mając cały czas wyprostowane kolana. Wykonaj 20 wspięć zanim przejdziesz do następnego ćwiczenia.

Ćwiczenie 3 – wyprostuj się wespnij wysoko na palce u nóg, najlepiej na steperze po czym wróć do pozycji wyjściowej. Kolejno usiądź na krześle, ugnij kolana i oprzyj całe stopy na podłożu. Oprzyj na obu udach, blisko kolan, litrowe butelki z wodą. Następnie powoli podnoś pięty jak najwyżej, a następnie wróć do pozycji wyjściowej.

Stań w lekkim rozkroku, mając wyprostowane plecy, z rękoma wzdłuż tułowia. Gwałtownie wykonaj przysiad wspinając się na palce i jednocześnie unosząc ręce ponad głową, po czym powróć do pozycji wyjściowej.

Szóstym ćwiczeniem jest dwuminutowy rowerek w powietrzu. Leżąc ręce załóż za głowę, napnij mięśnie brzucha i unieś nogi wykonując ruch imitujący pedałowanie na rowerze, nie zapomnij o pracy mięśni łydek, które musisz w tej pozycji poczuć. Jeśli tak nie jest to oznacza, ze ćwiczenie jest źle wykonywane. Kolejno wykonaj bieg w miejscu przez pół minuty. Skup się na przenoszeniu ciężaru ciała tylko na palcach stóp.

Ćwiczenie 8 to idealne ćwiczenie dla osób mieszkających w piętrowym budynku. Polega ono na wchodzeniu po schodach następując na schody czubkiem stopy. Gdy dojdziesz do drugiego pietra możesz rozluźnić mięśnie i odpocząć przed kolejnym ćwiczeniem jakim jest skakanie na skakance. Wciągnij brzuch, wyprostuj się i trzymaj łokcie blisko tułowia, nieruchome barki. Skacz w tej pozycji przez dwie minuty na placach. Skoki nie muszą być na dużą odległość, zalecana jest niewielka od ziemi. Dla różnorodności treningu wykorzystaj jazdę na rowerze jeżdżąc placami u stóp. Nie przesadzaj z tym ćwiczeniem, gdyż rower modeluje łydki zbyt wyraziście wyrabiając mięśnie.

Pamiętaj!

Treningi wykonuj regularnie i powtarzaj ćwiczenie co najmniej osiem – dziesięć razy, najlepiej w kilku seriach. Optymalny trening winien trwać minimum pół godziny, bowiem dopiero po 20 minutach zaczyna nasz organizm spalać tkankę tłuszczową. Chcąc wysmuklić łydki musimy sięgnąć po jej zapas. Pamiętaj również o rozgrzewce przed treningiem i nie forsuj organizmu jeśli nie masz dobrej kondycji. Zacznij od kilku ćwiczeń i stopniowo zwiększaj ich intensywność.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *