Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – rozciąganie i wyszczuplanie mięśni

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud – wewnętrzna strona ud to bardzo problematyczne miejsce według wielu kobiet. Często gromadzi się tam nadmiar tkanki tłuszczowej, którą trudno jest spalić. Uda w tym miejscu wydają się przez to grube i niekształtne. Czy są jakieś dobre ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud?

Rozciąganie i wyszczuplanie mięśni

W ćwiczeniach wewnętrznej strony ud ważna jest nie tylko technika czy ilość powtórzeń. Nie mniej ważne jest też odpowiednie przygotowanie do ćwiczeń. Po pierwsze, należy zacząć od solidnej rozgrzewki. Pomoże ona zapobiegać ewentualnym kontuzjom. Poza tym – przyspieszy spalanie tłuszczu w strategicznych miejscach. Aby uzyskać estetyczną szczelinę między udami, mięśnie należy rozciągać, a nie uwypuklać. To bardzo ważne, a niestety wiele kobiet to zaniedbuje.

Ćwiczenia takie jak plank, przysiady, ćwiczenia siłowe na nogi – wzmacniają mięśnie nóg. Sprawiają, że mięśnie ud stają się bardziej rozbudowane, a nie o to nam przecież chodzi. Ważne jest, by mięśnie uelastyczniać i wysmuklać. Dzięki temu spalimy zbędny tłuszczyk między udami, a nie nadrobimy tego miejsca mięśniami. Po ćwiczeniach na uda należy wykonać solidny stretching – rozciąganie.

Należy uwzględnić w nim w szczególności wnętrze ud. Doskonałym ćwiczeniem rozciągającym będzie siedzenie „po turecku” ze złączonymi stopami. Należy dociskać kolana maksymalnie do podłogi. To ćwiczenie rozciąga mięśnie wewnętrzne ud.

Ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud

Najważniejsze ćwiczenia na wewnętrzną stronę ud uwzględniają mięśnie naprężacze powięzi szerokiej. Dobrym ćwiczeniem jest unoszenie wyprostowanych nóg w bok z pozycji stojącej. To ćwiczenie pomaga też wzmocnić zmysł równowagi. Wymaga doskonałego skupienia na technice – lepiej wykonywać je powoli i dokładnie, niż zwiększać liczbę powtórzeń.
W leżeniu na boku z podparciem ramienia należy ugiąć jedną nogę w kolanie – tę przy ziemi.

Drugą wyprostowaną nogę z niewielkim obciążeniem unosimy rytmicznie do góry i opuszczamy do dołu. Wykonujemy kilkanaście powtórzeń i zmieniamy nogę. Ćwiczeni na wewnętrzną stronę ud możemy też wykonywać siedząc, na przykład w pracy. W tym celu warto włożyć między kolana miękką gumową piłkę. Należy ją ścisnąć udami, wytrzymać kilka sekund i rozluźnić.

Jazda na rolkach

Aby wyszczuplić uda można też jeździć na rolkach. To ćwiczenie wspaniale rzeźbi nogi – ujędrnia łydki i uda, pomaga pozbyć się tłuszczyku z wewnętrznej strony ud. Wystarczy 2-3 razy w tygodniu przy dobrej pogodzie pojeździć godzinkę na łyżworolkach. Jest to ćwiczenie bardzo przyjemne i dające mnóstwo satysfakcji. Pracują wtedy intensywnie mięśnie łydek i ud. Mając dodatkowe obciążenie w postaci łyżworolek mięśnie pracują intensywniej. Są dodatkowo przyjemnie masowane przez drgania jakie powoduje jazda nawet po gładkiej nawierzchni.

Szczupłe uda i jędrne łydki to coś, co absolutnie można wyrzeźbić za pomocą ćwiczeń. Niestety, praca siedząca i niewłaściwa dieta nie sprzyjają w utrzymaniu dobrej formy tej części ciała. Dlatego warto popracować też nad zmianą nawyków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *