Ćwiczenia na mięśnie poprzeczne brzucha

Ćwiczenia na mięśnie poprzeczne brzucha – szczupła sylwetka

Ćwiczenia na mięśnie poprzeczne brzucha – szczupła sylwetka oraz zdrowy kręgosłup to efekt mocnych mięśni brzucha i grzbietu. By o nie zadbać należy regularnie ćwiczyć. Ponadto ćwiczenia na mięśnie poprzeczne brzucha pozwalają wysmuklić brzuch, zadbać o wyprostowaną postawę i co nieco się odchudzić.

Ćwiczenia na mięśnie poprzeczne brzucha

Nie zawsze wystarczą typowe brzuszki, aby wyrzeźbić brzuch i sylwetkę, tymczasem napięte mięśnie poprzeczne brzucha stabilizują dolny odcinek kręgosłupa zapobiegają bólom lędźwi. Wśród mięśni brzucha wyróżnić można zarówno mięsień poprzeczny jak też mięsień wielodzielny i mięśnie dna miednicy oraz przeponę. Mięśnie poprzeczne to te znajdujące się najgłębiej pod warstwą mięśni skośnych.

Zlokalizować je można tuz ponad kolcami biodrowymi. Ćwiczenia polecane na mięśnie poprzeczne odchudzają, ale dlaczego? Efekt bywa piorunujący. Dzięki ćwiczeniu tego rodzaju mięśni pracuje zarówno układ mięśniowy jak i pokarmowy. Wystarczy stanąć prosto i mocno wciągnąć brzuch tak jakbyśmy chcieli dotknąć nim kręgosłupa. Pamiętać należy aby nie tylko pępek wciągać ale cały brzuch.

Ćwiczenie jest poprawnie zrealizowane kiedy czujemy napięcie powyżej bioder, czyli właśnie w miejscu lokalizacji mięśnia poprzecznego. To ćwiczenie a raczej pozycję ćwicz jak najczęściej. Możesz to robić podczas pracy, spaceru, czy gotowania obiadu. Mięsień poprzeczny odpowiada za stabilizacje jamy brzusznej i kręgosłupa lędźwiowego, uczestniczą w wydechu oraz zbliżając do siebie zebra. Ponadto zapobiegają kontuzjom i wystawaniu brzucha.

Zestaw czterech ćwiczeń cztery razy w tygodniu

Napinanie mięśni na leżąco

Połóż ciało na plecach z nogami ugiętymi w kolanach i stopami opartymi o podłoże. Ręce ułóż wzdłuż ciała, a pępek wciągnij i napnij mięśnie miednicy, po czym rozluźnij mięśnie. Powtórz to ćwiczenie sześć razy i przejdź do kolejnego.

Odchylanie nogi

leż na plecach i rozłóż szeroko ręce w bok, po czym unieś nogi i je ugnij. Napnij brzuch i zadbaj o położenie lędźwi na podłożu. Nie poruszając biodrami odchyl nogę w bok i wróć do środka, zmień nogę i zrób to samo.

Deska bokiem

Ustaw deskę na przedramionach i oderwij jedną rękę i nogę od podłoża, po czym skręć tułowiem by ustawić się bokiem do podłoża. Pamiętaj o wciągniętym brzuchu i napiętych mięśniach. Zmieniaj strony co pół minuty.

Podciąganie miednicy

ułóż się na plecach, ugnij nogi w kolanach i przyciągnij uda do brzucha a dłonie połóż pod kolana. Kolejno podciągnij kolana do klatki piersiowej odrywając lędźwie od podłogi.

Przenoszenie nóg

Leż na plecach, rozłóż szeroko ręce, złącz nogi ze sobą i ugnij je w kolanach by stworzyły kat prosty z udami. Przenoś nogi z lewej na prawą stronę i przeciwnie korzystając z napięcia mięśni. Nie kładź przy tym nóg na podłożu, ale balansuj ciałem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *