ćwiczenia ze skakanką

Ćwiczenia ze skakanką na odchudzanie – jaki trenować ze skakanką?

Ćwiczenia ze skakanką na odchudzanie – wydaje Ci się, że skakanka to zabawka dla ośmiolatek? Nic bardziej mylnego! Skakanka to bardzo poważne narzędzie odchudzające! Choć wygląda niepozornie, to prawdziwy killer dla tłuszczu! W jaki sposób ćwiczenia ze skakanką mogą wpłynąc na odchudzanie?

Prawidłowa postawa ciała

Skakanie na skakance jest bardzo korzystne dla całej naszej sylwetki. Nie tylko, jak się powszechnie uważa, dla pośladków i nóg. Otóż, zabawa ze skakanką jest o tyle ciekawa, że wymusza wyprostowaną postawę ciała. Po prostu nie da się skakać na skakance będąc zgarbionym lub mając luźny kręgosłup!

Wyprostowane plecy to z kolei mocny, napięty brzuch. A napięcie brzucha podczas ćwiczeń to doskonalenie ich mięśni i stabilizacja wszystkich innych mięśni ciała! Brzuch jest epicentrum naszego ciała. Jeśli on będzie napięty podczas wszystkich innych ćwiczeń, to będą one wykonywane w sposób prawidłowy.

Jakie ćwiczenia ze skakanką na odchudzanie

Skakanie na skakance jest banalnie proste. W kilka minut przypomnimy sobie, jak się to robiło za starych dobrych czasów. Jednak zwykłe skoki na obu nogach mogą się szybko znudzić. Warto zatem nieco zmodyfikować swoje ćwiczenia. Można na przykład pokombinować nieco i wymyślić własny styl skakania. Można urządzić sobie wyzwanie. Niech będzie nim skakanie raz normalnie, raz ze skrzyżowaniem rąk. Można spróbować skakania raz na jednej nodze, raz na drugiej. Możemy też spróbować pobić swój rekord jak największej liczby skoków w ciągu minuty.

Inne ćwiczenia ze skakanką na odchudzanie to takie, w których skakanki tylko się używa do pomocy. Można na przykład leżąc zaczepić o stopy skakankę i w tej pozycji przewracać się z pleców do siadu. To ćwiczenie świetnie wzmacnia całe ciało. Można także leżąc na brzuchu zaczepić skakankę o stopy. Wtedy skakankę podciąga się wraz z nogą do góry rzeźbiąc pośladki.

Jak działa skakanie na skakance

Podczas skakania na skakance uruchomione zostają praktycznie wszystkie mięśnie ciała. To bardzo intensywny, choć krótkotrwały wysiłek. Regularne, systematyczne podskoki skoordynowane z ruchami rąk. Fenomenalnie wzmacnia to pośladki i mięśnie ud oraz rzeźbi łydki. Skakanie na skakance polecane jest na przykład bokserom. Nie tyle w celu rzeźbienia ciała, co trenowania sprytu i skoczności.

Skakanie na skakance pozwala spalić około 400 kcal w ciągu pół godziny. To duża pokusa, by na deser pozwolić sobie na lody! Jednak warto mieć na uwadze, że przy tak potężnym wysiłku pół godziny nawet dla osoby aktywnej fizycznie to ogromne wyzwanie. Najlepszym sposobem jest zatem łączenie innych sposobów aktywności. Można zatem spróbować dziesięciu minut treningu z hantlami naprzemiennie z intensywnym skakaniem na skakance.

Można też wypróbować inne kombinacje. Z pewnością warto kupić sobie skakankę. Obecnie dostępne są bardzo ciekawe modele skakanek dla dorosłych. Są nieco cięższe, dobrze wyważone. Niektóre posiadają nawet specjalny licznik kalorii! Zabawa ze skakanką to nie tylko dobry sposób na odchudzanie, ale również na energiczną zabawę z dzieckiem!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *