Szukaj
Generic filters
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in excerpt

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – trening na biceps, propozycje ćwiczeń

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – jędrne ramiona pozbawione obwisłej skóry i tłuszczu to objaw zdrowej sylwetki. Wyraźnie zarysowany biceps pozwala zaakcentować zdrową, smukłą górną część tułowia. Jak wytrenować idealny biceps? Jakie ćwiczenia na biceps dla kobiet można wykonywać w domu?

Niezbędne narzędzia

Bardzo często rozpoczynając robienie formy, myślimy raczej o środkowych partiach ciała. Zdarza się, że podczas ćwiczeń kobiety zapominają o trenowaniu ramion. Wydawać by się mogły, że te trenują naturalnie podczas codziennych czynności. Jednak nie zawsze tak jest.

fb

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

Kliknij "Polub tę stronę", a będziesz na bieżąco z najnowszymi artykułami.

fb

Dlatego warto zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia do treningu bicepsu w domu. Pierwsze – to hantle i sztangielki. To wygodne obciążenia, które pozwolą wytrenować idealnie zarysowane mięśnie bicepsu. Drugie narzędzie – to video z ćwiczeniami. W sieci można znaleźć wiele ciekawych filmów pokazujących, jak w kilka tygodni wyrzeźbić piękny biceps.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet

Kobiety, które marzą o pięknych ramionach, powinny zacząć od niewielkich obciążeń hantli. Obciążenie o wadze około 1,5 kg jest doskonałe dla początkujących. Wykorzystuje się je również w fitnessie jako element ćwiczeń z obciążeniem. Ćwiczenia na biceps dla kobiet polegają głównie na zginaniu ramion z obciążeniem. To ćwiczenia proste, jednak wymagające odpowiedniego skupienia. Podczas ćwiczeń należy skupiać się na tym, aby pracowały mięśnie bicepsu, nie obciążając innych mięśni ramion. Z biegiem czasu można zwiększyć obciążenie hantli i sztangielek do 2-3 lub nawet 4 kg.

Propozycje ćwiczeń

Wideo z ćwiczeniami na silne bicepsy dla kobiet to dobry sposób na to, by nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń. Większość ćwiczeń wykonuje się w pozycji wyprostowanej w lekkim rozkroku. Najpopularniejsze to naprzemienne zginanie ramion w łokciach. Wnętrze ramion powinno być skierowane ku przodowi.

Zgięcie powinno nastąpić do uzyskania kąta prostego pomiędzy przedramieniem a ramieniem. Podobne zgięcia można wykonywać również równocześnie lub z wypadami nóg do przodu. Ćwiczenie dołączające zgięcia nóg pozwala ujędrnić i wzmocnić również mięśnie pośladków oraz ud.

A po co ćwiczyć biceps? Wśród kobiet pokutuje przekonanie, że mocno zarysowany biceps wygląda nieestetycznie i męsko. Jednak ćwiczenia na biceps dla kobiet są koniecznym elementem ujędrniania całego ciała. Szczególnie duże znaczenie ma to w procesie odchudzania. Podczas odchudzania często tracimy tłuszcz, a skóra nie powraca do dawnej jędrności. Dlatego tak ważne jest wspomaganie diety ćwiczeniami. Ćwiczenia siłowe pozwolą wzmocnić tkankę mięśniową.

Jednocześnie zaś poprawiają elastyczność skóry. Dieta wraz z ćwiczeniami pozwala zmniejszyć objętość ramienia i ujędrnić ramię. Dzięki regularnym ćwiczeniom z hantlami mięśnie ramion będą ładnie zarysowane. Nie ma ładniejszego tła dla jędrnego biustu i szczupłego brzucha niż umięśnione ramiona, więc warto zawalczyć o swój biceps! Szczególnie, że jest to tak proste. Zamiast hantli można zastosować jakiekolwiek inne obciążenie, na przykład butelki z wodą. Istnieje też wiele ćwiczeń na biceps bez wykorzystywania obciążeń. Można je wprowadzić do codziennego treningu.


Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *