ćwiczenia na biceps dla kobiet

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – trening na biceps, propozycje ćwiczeń

Ćwiczenia na biceps dla kobiet – jędrne ramiona pozbawione obwisłej skóry i tłuszczu to objaw zdrowej sylwetki. Wyraźnie zarysowany biceps pozwala zaakcentować zdrową, smukłą górną część tułowia. Jak wytrenować idealny biceps? Jakie ćwiczenia na biceps dla kobiet można wykonywać w domu?

Niezbędne narzędzia

Bardzo często rozpoczynając robienie formy, myślimy raczej o środkowych partiach ciała. Zdarza się, że podczas ćwiczeń kobiety zapominają o trenowaniu ramion. Wydawać by się mogły, że te trenują naturalnie podczas codziennych czynności. Jednak nie zawsze tak jest.

Dlatego warto zaopatrzyć się w niezbędne narzędzia do treningu bicepsu w domu. Pierwsze – to hantle i sztangielki. To wygodne obciążenia, które pozwolą wytrenować idealnie zarysowane mięśnie bicepsu. Drugie narzędzie – to video z ćwiczeniami. W sieci można znaleźć wiele ciekawych filmów pokazujących, jak w kilka tygodni wyrzeźbić piękny biceps.

Ćwiczenia na biceps dla kobiet

Kobiety, które marzą o pięknych ramionach, powinny zacząć od niewielkich obciążeń hantli. Obciążenie o wadze około 1,5 kg jest doskonałe dla początkujących. Wykorzystuje się je również w fitnessie jako element ćwiczeń z obciążeniem. Ćwiczenia na biceps dla kobiet polegają głównie na zginaniu ramion z obciążeniem. To ćwiczenia proste, jednak wymagające odpowiedniego skupienia. Podczas ćwiczeń należy skupiać się na tym, aby pracowały mięśnie bicepsu, nie obciążając innych mięśni ramion. Z biegiem czasu można zwiększyć obciążenie hantli i sztangielek do 2-3 lub nawet 4 kg.

Propozycje ćwiczeń

Wideo z ćwiczeniami na silne bicepsy dla kobiet to dobry sposób na to, by nauczyć się poprawnego wykonywania ćwiczeń. Większość ćwiczeń wykonuje się w pozycji wyprostowanej w lekkim rozkroku. Najpopularniejsze to naprzemienne zginanie ramion w łokciach. Wnętrze ramion powinno być skierowane ku przodowi.

Zgięcie powinno nastąpić do uzyskania kąta prostego pomiędzy przedramieniem a ramieniem. Podobne zgięcia można wykonywać również równocześnie lub z wypadami nóg do przodu. Ćwiczenie dołączające zgięcia nóg pozwala ujędrnić i wzmocnić również mięśnie pośladków oraz ud.

A po co ćwiczyć biceps? Wśród kobiet pokutuje przekonanie, że mocno zarysowany biceps wygląda nieestetycznie i męsko. Jednak ćwiczenia na biceps dla kobiet są koniecznym elementem ujędrniania całego ciała. Szczególnie duże znaczenie ma to w procesie odchudzania. Podczas odchudzania często tracimy tłuszcz, a skóra nie powraca do dawnej jędrności. Dlatego tak ważne jest wspomaganie diety ćwiczeniami. Ćwiczenia siłowe pozwolą wzmocnić tkankę mięśniową.

Jednocześnie zaś poprawiają elastyczność skóry. Dieta wraz z ćwiczeniami pozwala zmniejszyć objętość ramienia i ujędrnić ramię. Dzięki regularnym ćwiczeniom z hantlami mięśnie ramion będą ładnie zarysowane. Nie ma ładniejszego tła dla jędrnego biustu i szczupłego brzucha niż umięśnione ramiona, więc warto zawalczyć o swój biceps! Szczególnie, że jest to tak proste. Zamiast hantli można zastosować jakiekolwiek inne obciążenie, na przykład butelki z wodą. Istnieje też wiele ćwiczeń na biceps bez wykorzystywania obciążeń. Można je wprowadzić do codziennego treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *