insanity

Insanity – ćwiczenia odchudzające i ich efektywność, plan treningowy

Insanity to tylko zwodnicza, lekko brzmiąca nazwa jednego z najbardziej morderczych treningów odchudzających. To typowe ćwiczenia kładące nacisk na chudnięcie. Przy okazji robi się przy nich formę życia. Na czym polega plan treningowy insanity?

Insanity – ćwiczenia odchudzające

Trening insanity powstał w takim celu, by stworzyć wreszcie program treningowy, który naprawdę odchudza. Taki, który jest typowym pogromcą tłuszczu i cellulitu. To trening, który ma dawać naprawdę wymierne efekty w krótkim czasie.

Jego twórca nie zapewnia jednak, że będzie miło i przyjemnie. Gwarantuje wręcz, że będziemy wyciskać z siebie siódme poty i po kilku ćwiczeniach błagać o wybaczenie. Z pewnością jednak za jakiś czas będziemy błogosławić ten wojskowy wycisk i efekty, jakie on przyniesie!

Ćwiczenia insanity

W ćwiczeniach tych bardzo dużą uwagę przywiązuje się do rozciągania mięśni. Około 15 minut każdego treningu to rozciąganie, które jest bardzo ważne dla spalania tłuszczu i wydłużania mięśni. Bardzo istotna jest też postawa podczas ćwiczeń. Dużo uwagi poświęca się wyprostowanemu kręgosłupowi i napiętemu brzuchowi. Treningi są szalenie intensywne – dużo tam przysiadów, planków, wymachów i wykroków. Wykonuje się je w bardzo szybkim tempie.

Dla kogo jest insanity – Fit Test

Fti Test należy wykonać po raz pierwszy przed przystąpieniem do ćwiczeń. Potrzebny nam do tego jedynie stoper. Jest 8 ćwiczeń, po minucie na każde. Należy wykonać jak najwięcej powtórzeń danego ćwiczenia w ciągu minuty. Nast.ępne Fit Testy przeprowadza się po kolejnych tygodniach treningu. Mają one sprawdzić postępy wytrzymałościowe. Insanity nie jest dla mięczaków. Jest to trening o wysokiej intensywności.

Nie jest przeznaczony dla tych, którzy dopiero zeszli z kanapy i chcą zacząć ćwiczyć. Jest bardzo kontuzjogenny, dlatego poleca się go osobom, które mają już za sobą jakiekolwiek inne treningi i mogą się poszczycić w miarę dobrą kondycją. Dobrze jest przygotować się do insanity ćwicząc aerobowo. Wystarczy 40-60 minut dziennie rowerka stacjonarnego, bieżni, orbitreku lub biegania. To pomoże nieco wzmocnić wytrzymałość.

Plan treningowy insanity

Insanity to ćwiczenia odchudzające, które opierają się na 9-tygodniowym planie. Nieco ponad 2 miesiące ćwiczeń mają pomóc nam wyrobić formę życia. Pozwalają schudnąć o kilka kilogramów, pozbyć się kilku centymetrów z obwodów, co w tak krótkim czasie byłoby praktycznie niemożliwe przy innej formie aktywności fizycznej. Plan opiera się głównie na ćwiczeniach typu cardio.

Pierwszy miesiąc to bardzo intensywny trening, podczas którego każdego dnia wykonuje się inne ćwiczenia, ćwicząc 6 dni w tygodniu. Po miesiącu następuje tydzień regeneracji. Myli się jednak ten, kto myśli, że to czas na odpoczynek. W tym czasie również wykonuje się ćwiczenia cardio, jednak są one nieco spokojniejsze, a dodatkowo duży nacisk kładzie się na rozciąganie i równowagę.

Drugi miesiąc ćwiczeń pozwala wzmocnić efekty, które już uzyskaliśmy po miesiącu. To właśnie podczas drugiego miesiąca chudnie się najwięcej i najbardziej odczuwa pozytywne efekty treningu. Gubi się kilogramy, ma się mocniejsze mięśnie, lepszą kondycję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *