Ćwiczenia wyszczuplające uda

Ćwiczenia wyszczuplające uda – trening wyszczuplający uda i pośladki

Ćwiczenia wyszczuplające uda są niezmiernie ważne dla sylwetki, nie tylko dla jej smukłości i odchudzenia,a le i dla poruszania się. Tkanka tłuszczowa lubi odkładać się an zewnętrznej części ud, ćwiczenia pomogą w nie gromadzeniu się jej zbyt dużej ilości, ponadto poprawią jędrność skóry i zredukują cellulit, pomarańczową skórkę i inne defekty estetyczne.

Ćwiczenia wyszczuplające uda i dieta

Ćwiczenia to niestety bardzo często zbyt mało, potrzebna jest koordynacja treningów z dietą. Efekty ćwiczeń zwykle obserwuje się po dwóch, trzech tygodniach, pod warunkiem iż są systematyczne oraz stosujemy właściwą dietę, nie mylić z głodówką. Ćwiczenia powinny być stosownie dobrane i angażować do pracy mięśnie ud i pośladków, głównie te znajdujące się po zewnętrznej stronie ciała. To te okolice są narażone na wystające bułeczki tłuszczowe.

Ćwiczenia wyszczuplające uda – najlepsze efekty?

Wymodelowane uda i gładka skóra bez cellulitu to marzenie i cel większości pań. Aktywność to absolutna podstawa w dążeniu do tego celu. Przede wszystkim zadbaj o trening i jego systematyczność. Nie musi być on długotrwały i morderczy ale regularny. Minimum to dwa treningi w tygodniu jednak dla efektu zalecane są ćwiczenia codziennie. Wraz z regularnością zadbaj o motywację, by się nie zniechęcić już po kilku razach.

Widoczny efekt nie rzadko potrzebuje czasu, minimum miesiąca ćwiczeń. Oprócz treningu zwróć uwagę na to co jesz i jak jesz. Dieta jest ważna w modelowaniu sylwetki. Nawet godzinne treningi każdego dnia ci nie pomogą, gdy zajadasz się czekolada i frytkami. Ogranicz cukier, wyeliminuj tak zwane śmieciowe żarcie a efekt będzie widoczny szybciej. Wybierz trening cardio.

Ćwiczenia aerobowe nie obciążają organizmu, można je wykonywać w każdym wieku i w każdym miejscu. Nie musisz inwestować w ciężarki, czy klub fitness. Ćwiczyć możesz w parku, kuchni, czy na siłowni, wybór należy do Ciebie. Jeśli ćwiczenia powtarzalne Cie nudzą zmieniaj formy treningów uzupełniając ćwiczenia podstawowe jazda na rowerze, spacerem, joggingiem.

Ćwiczenia wyszczuplające uda – zasady trenowania

Zacznij od ćwiczeń łatwych i systematycznie zwiększaj ich długość trwania oraz trudność. Powtarzaj więcej serii, trenuj minimum 30 minut. Pamiętaj iż spalanie tłuszczu zaczyna się dopiero po około 20 minutach ćwiczeń. Kiedy twój trening trwa kwadrans nie spalasz tkanki tłuszczowej, a to jest niezbędne do osiągnięcia celu zgrabnych ud.

Nigdy nie zaczynaj treningu bez rozgrzewki. Nawet kila ćwiczeń oddechowych, aerobowych pozwoli się rozgrzać, nie pomijają ich. Doskonałym ćwiczeniem na uda są przysiady sumo. Wystarczy stanąć w rozkroku, stopy ustawić szerzej niż biodra, ugiąć nogi i wypiąć pośladki. W takiej pozycji należy wykonać przysiad. Powoli schodząc w dół możesz systematycznie pogłębiać przysiad aż kat między łydką i udem osiągnie 90 stopni. Kolana nie powinny wychodzić przed palce stóp.

Propozycją ćwiczenia na uda jest uniesienie nogi do boku w pozycji leżącej. Połóż się na boku prosto a następnie unieś jedną nogę do kąta ok. 60-70 stopni. Staraj się nie zginać nogi i wykonaj 20 powtórzeń ćwiczenia. Innym ćwiczeniem jest kopniecie do boku. W klęku podpartym na dłoniach unieś nogą tak by tworzyła kąt prosty między łydką a udem i postaraj się kopnąć prostując nogę.

Idealne ćwiczenie na bryczesy?

Wykonaj deskę bokiem (oprzyj tułów na przedramieniu i z tej pozycji unieś biodra do góry). Unieś wyprostowaną nogę aż stopa osiągnie wysokość głowy. Ćwiczenie wykonuj naprzemiennie. Następnie połóż się na boku i ugnij nogą znajdująca się z zewnątrz, przyciągnij ją do klatki piersiowej ugiętą w kolanie. Kolejno wyprostuj nogą nie dotykając nią podłoża. Ćwiczenie wykonuj seriami raz na prawą raz na lewą nogę.

Wzbogać trening ćwiczeniem unoszenia nóg w pozycji psa z głową w dół. Usiądź na pietach, ułóż tułów na udach i wyciągnij przed siebie ramiona oraz przejdź do klęku. Płynnie unieś biodra prostując nogi oraz ramiona. Równie skuteczną metoda odchudzania ud jest unoszenie nogi do boku na stojąco. W tej pozycji pamiętaj o równowadze, możesz się podeprzeć ręką o ścianę lub krzesło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *