sok z buraka

Sok z buraka i ocet winny – rewelacyjny lek na infekcje gardła!

Sok z buraka – Infekcje gardła, zwłaszcza w porze jesiennej, wiosennej i zimą to poważny problem o jaki nietrudno. Powodów infekcji może być wiele, nie tylko pogoda zwiększa ich ryzyko. Często to kwestia zakażenia bakterią lub wirusa.

Objawem infekcji zwykle jest drapiący ból w gardle, zwłaszcza przy przełykaniu śliny. Brak leczenia infekcji może spowodować jej rozwój i objęcie chorobą tchawicy, przełyku, płuc, oskrzeli czy jamy ustnej w zależności od powodu infekcji. Zastosuj sok z buraka!

Infekcje gardła a naturalne sposoby leczenia

By zażegnać infekcje gardła warto sięgać po naturalne sposoby takie jak sok buraczany, ocet winny czy inne mikstury o działaniu leczniczym. Im wcześniej zastosujesz leki naturalnego pochodzenia, tym szybciej i łatwiej wyzdrowiejesz. Skuteczność naturalnych soków i mieszaniny składników jest o wiele wyższa, gdy infekcja jest w początkowym stadium. Jeśli zaczyna Cię drapać w gardle w zaledwie cztery godziny możesz zapomnieć o infekcji dzięki kuracji sokiem z buraków i octu winnego.

Lekarstwo to jest świetna alternatywą dla antybiotyków. Jego aplikowanie jest w pełni bezpieczne, a to w wielu przypadkach ma ogromne znaczenie, kiedy już przyjmujemy jakieś leki i cierpimy na choroby przewlekłe. Tym samym po ten lek możesz sięgnąć bez konsultacji z lekarzem, wykonać go samodzielnie w domu. Kolejnym jego atutem jest łatwość przygotowania i cena. Nie kosztuje wiele a jest skuteczny.

Sok z buraka – mikstura idealna na gardło

Wystarczy 250 gramów buraka oraz łyżeczka octu winnego. Buraki należy zetrzeć na tarce i dodać do nich ocet. Jeżeli zmieniamy ilość, wówczas nie można zapomnieć o proporcjach, które mają znaczenie lecznicze. Mieszaninę dwóch składników należy odstawić na około 20 minut, po czym mikstura wymaga przecedzenia. Produktem leczniczym jest sok, jaki uzyskamy z mieszaniny.

Tym właśnie płynem należy płukać gardło. Co ważne zabieg polega na płukaniu gardła, nie na wypiciu mikstury. Sokiem tym należy płukać gardło co dwie godziny, a już po drugiej płukance powinieneś poczuć ulgę. Gardło winno boleć mniej a infekcja winna być wstrzymana. Im więcej razy przepłuczesz gardło tym szybciej wybijesz bakterie i wirusy w nim tkwiące zapobiegając nawrotowi bólu.

Profilaktycznie

Picie soku z buraka profilaktycznie również nie jest pomysłem chybionym, bowiem buraki wykazują wiele cennych składników i właściwości dla zdrowia, niemniej efektywność mieszaniny buraka z octem winnym jest natychmiastowa.

Pomoc w bólu i wyleczeniu infekcji przychodzi już w kilka godzin i to jest największy sekret tego napoju. Naturalne jego pochodzenie dodaje mu zalet i sprawia, iż warto korzystać z domowych sposobów na infekcje gardła.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *