Pokrzywa – oczyść swoje ciało, dzięki właściwościom tego zioła

Pokrzywa – współczesne społeczeństwo coraz częściej żyje w biegu. Odczuwając różne dolegliwości staramy się szukać ratunku w komercyjnych sposobach leczenia. Jest to sposób pozornie skuteczny, szybko działający a przy tym również wygodny. Nie zwracamy uwagi na wysokie ceny oraz to, że w dłuższej perspektywie stosowanie aptecznych produktów leczniczych przynosi nam więcej szkód niż pożytku. Organizm zaczyna uodparniać się na ich działanie a to przekłada się na pogorszenie ogólnej kondycji zdrowia.

W ostatnim czasie coraz częściej do łask społeczeństwa powracają naturalne sposoby leczenia. W ziołach kryją się niewyobrażalnie dobroczynne właściwości, dzięki którym mamy szansę znów czuć się dobrze. Jednym z takich dobroczynnych ziół jest znana wszystkim pokrzywa. Na co dzień unikamy ich jak ognia, ponieważ mamy świadomość tego jak nieprzyjemne może być bezpośrednie zetknięcie jej łodygi ze skórą. Jednak czasami warto wybrać się na łąkę i zebrać kilka wolnych od spalin samochodowych roślin.

Pokrzywa jest najlepszym ziołem, które oczyszcza krew. Świetnie radzi sobie również na choroby dróg moczowych, doskonale eliminuje kamień oraz piasek. Zapobiega pojawianiu się kamieni nerkowych wykazując właściwości silnie moczopędne. Wystarczy podczas pokrzywowej kuracji wypijać trzy lub cztery filiżanki sporządzonego z tej rośliny naparu, aby już po kilku dniach poczuć się znacznie lepiej.

Pokrzywa – co znajdziemy w pokrzywie?

Przeprowadzone badania dowiodły, że w jej składzie znajduje się ogromna ilość witaminy A, sole mineralne, naturalne hormony roślinne oraz enzymy oddziałujące na proliferację czerwonych krwinek – świetnie radzi sobie więc z niedokrwistością.

Ponadto pokrzywa zapewnia organizmowi młodość

Utrzymuje go bowiem w doskonałej kondycji a wszechstronne możliwości jej zastosowania wręcz nakazują umieszczenie jej w swojej codziennej diecie. Jak można ją stosować? Oczywiście jako herbatę. Napar pokrzywowy jest prosty w przyrządzeniu i każdy bez trudu powinien sobie z nim poradzić. Ponadto w tradycyjnych książkach kucharskich znajdziemy również przepisy na pokrzywowe sałatki. Wystarczy tylko obrać liście z łodyg, przyprawić je sokiem cytrynowym oraz oliwą z oliwek. Może być spożywana również jako świeżo wyciskany sok – do tego celu niezbędne będzie jednak posiadanie dostępu do dobrej jakości sokowirówki lub podobnego urządzenia.

Dowiedziono naukowo, że:

  • pokrzywa pozytywnie wpływa na nasz nastrój i znacznie obniża tendencję do zachorowania na depresję oraz nerwicę
  • poprawia działanie układu trawiennego, eliminuje wzdęcia, gazy oraz zaparcia
  • wspomaga pracę naszego układu autoimmunologicznego
  • oczyszcza organizm z nagromadzonych toksyn
  • zapobiega chorobie reumatycznej, gorączce, gruźlicy, rakowi płuc, zapaleniu oskrzeli oraz chorobom stawów.

Pokrzywa oczyszcza też żołądek, jelita i wątrobę. Świetnie radzi sobie z leczeniem hemoroidów. Trwają także badania nad jej właściwościami przeciwalergicznymi i przeciwgorączkowymi. Eksperci uważają nawet, że potrafi leczyć malarię i żółtaczkę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *