Ocet jabłkowy – właściwości lecznicze, efekt jojo

Ocet jabłkowy ma wiele fanek chcących stracić kilogramy. Największą skuteczność ma przyrządzany domowym sposobem ocet jabłkowy. Wspomaga on efektywnie proces odchudzania. Jego zaletą jest doskonały smak, jaki nadaje sałatkom.

Ocet jabłkowy – właściwości lecznicze

Ocet jabłkowy dodawany jest do mieś i sałatek jako aromatyczny dodatek. W occie tym zawarte są polifenole oraz beta karoten i flawonoidy. Taki skład octu, a raczej jabłka z którego jest ocet wytwarzany gwarantuje moc zdrowia. Wbrew powszechnej opinii ocet wcale nie sprzyja odchudzaniu. Na pewno go nie przyspiesza i nie jest to panaceum dla osób chcących błyskawicznie zrzucić nadwagę.

Faktem jest iż w początkowej fazie kuracji octem jabłkowym spada masa ciała, jednak wynika to z właściwości odwadniających organizm. Pozbywając się zalegającej w organizmie wody pozbywamy się kilogramów. Ocet doskonale filtruje, zatem chcąc przeprowadzić detoks ciała wystarczy połączyć kuracje octem z piciem dużej ilości wody. Ta metoda również sprzyja odchudzaniu bowiem rozbija złogi, niemniej jest jest to znaczący spadek wagi, bardziej widoczny pod kątem estetycznym na skórze i jędrności pewnych partii ciała.

Spalanie tłuszczu

Skład jabłka oraz zawartość w nim błonnika wpływa na szybsze rozpadanie się tłuszczu. Co za tym idzie również ocet jabłkowy sprzyja szybszemu spalaniu tkanki tłuszczowej. Gdy połączymy ocet z racjonalną dietą niskokaloryczną poza odchudzeniem możemy zyskać również na spadku poziomu cholesterolu. Picie octu wzmaga procesy przemiany materii, dzięki czemu pomaga na trawienie, wspomagając wydzielanie się soków żołądkowych.

Warto jednak uwzględnić fakt, iż ocet jabłkowy w nadmiarze nie jest wskazany i są pewne dawki, jakich nie powinno się przekraczać. Zbyt długie stosowanie kuracji octowej oraz przyjmowanie zawyżonych niż zalecane dawek prowadzi do rozwoju choroby wrzodowej żołądka. Ponadto ocet może podrażniać śluzówkę błony żołądka u osób wrażliwych. Samo picie octu jabłkowego nie odchudza. To świetny dodatek wspomagający proces odchudzania jednak nie można go traktować jako alternatywy i zamiennika diety.

Ocet hamuje efekt jojo

Stosując dietę odchudzającą grozi nam efekt jojo po jej odstawieniu. Ozywając octu jabłkowego ograniczamy to zagrożenie, aczkolwiek idealną sytuacją jest kontynuacja zdrowego żywienia na diecie zbilansowanej, która dba o optymalne zapotrzebowanie organizmu. Z udziałem octu jabłkowego chudniemy stosunkowo wolno, co za tym idzie efekt jojo może w ogóle nie wystąpić. Z pewnością nie wstrzymamy go, gdy rzucimy się na słodycze i węglowodany. Wówczas ocet nic nam nie pomoże, ale gdy będziemy uważać, na to co jemy na pewno wspomoże nasz układ pokarmowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *