zdrowie

Zdrowie – czerwone wino, czekolada, ostre jedzenie, miłosne igraszki

Zdrowie – nasz stan zdrowia w dużej mierze zależy od tego, jakie mamy przyzwyczajenia. Po części również od tego – jakim pokusom ulegamy. Są jednak takie pokusy, które pozytywnie mogą wpłynąć na nasze zdrowie. Te małe grzeszki powinniśmy więc popełniać jak najczęściej!

Sprawy łóżkowe na zdrowie

Łóżko w każdym domu to coś w rodzaju lekarza domowego. Nie bez kozery większość chorób trzeba „wyleżeć”. Z wieloma sprawami trzeba „się przespać”. Wszelkie negatywne myśli i lęki mijają jak ręką odjął, gdy nastanie ranek. Łóżko w każdym domu jest najważniejszym meblem, w którym uwielbiamy grzeszyć. W każdym tego słowa znaczeniu.

Spanie do południa nie jest może najlepszym sposobem na prowadzenie zdrowego trybu życia. Jednak gdy uda nam się zaspać do pracy – widocznie nasz organizm tego potrzebował. Odpowiednia ilość snu w komfortowych warunkach to podstawowa życiowa przyjemność. Powinniśmy ją sobie fundować co noc, dla zdrowia.

Krótkie poobiednie drzemki również sprzyjają zdrowiu. Okazuje się, że zmniejszają ryzyko chorób serca. Nawet dwadzieścia minut drzemki w ciągu dnia pozwala zregenerować siły. Dzięki takiej szybkiej regeneracji mamy energię na dalsze aktywności. Mieszkańcy krajów południowych preferujących codzienne sjesty rzadziej zapadają na chorobę wieńcową!

Również miłosne igraszki z partnerem w łóżku sprzyjają zdrowiu. Ciało staje się bardziej gibkie, krew krąży szybciej. Oczy są błyszczące, a cera ładniejsza. Co więcej – regularny seks pozwala oczyścić relacje w związku. Zdecydowanie poprawia chemie między partnerami i ociepla uczucia.

Jedz ostro – na zdrowie

Ostre przyprawy – przez jednych są uwielbiane, przez innych znienawidzone. Ostre jedzenie nie ma jako takiego specyficznego smaku. Wyzwala ono po prostu specyficzne doznania smakowe poprzez uczucie pieczenia w ustach. Niektórzy bardzo lubią ostre przyprawy w jedzeniu. Im bardziej pikantne jedzenie, tym większa frajda z jego spożywania! Okazuje się, że ten grzeszek również może być rozgrzeszony. Gdy jemy coś pikantnego, od razu czujemy, jak robi nam się gorąco.

Papryczka chilli i inne przyprawy mają właściwości rozgrzewające. Pobudzają również przemianę materii i przyspieszają odchudzanie. Ostro doprawione jedzenie powinny polubić osoby, które mają niskie ciśnienie. Mogą też być pomocne dla tych, którzy walczą z nadwagą. Ich dobroczynne właściwości dostrzegą tez osoby o „wiecznie zmarzniętych dłoniach”. Co ciekawe, ostre przyprawy wyzwalają też endorfiny. Po zjedzeniu pikantnego kebaba czujemy się więc syci i zadowoleni!

Czerwone wino na zdrowie

Picie alkoholu jest ogólnie niewskazane we wszelkich stanach chorobowych. Szczególnie w nadmiarze. Jednak dużo mówi się o dobroczynnych właściwościach czerwonego wina. Zawiera ono dużo polifenoli, które mają właściwości antyoksydacyjne. Picie lampki czerwonego wina do obiadu pobudza trawienie. Oprócz tego – pomaga w usuwaniu wolnych rodników, czyli spowalnianiu starzenia.

Czekolada sprzyja koncentracji

Czekolada to jeden z największych i najbardziej ulubionych przez nasz grzeszków. Często trudno jest nam się powstrzymać przed zjedzeniem całej tabliczki ulubionego przysmaku na raz. Nie ma się więc po co hamować! Czekolada zawiera dużo kakao, które jest bogate w magnez. Ten z kolei sprzyja zapamiętywaniu, koncentracji i ogólnie dobrej pracy mózgu. Co ciekawe, czekolada pozwala też obniżać ciśnienie krwi, a zatem zapobiegać chorobie wieńcowej!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *