owady

Owady – jak pozbyć się owadów, środki przeciwko owadom, przepis

Owady –  kochamy lato i piękną pogodę, ale owadów, które nas w tym czasie atakują już nie. Owady są irytujące, trudno się ich pozbyć a w dodatku mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Każdy do walki z nimi z pewnością używa komercyjnych produktów, ponieważ cechują się one wysoką skutecznością. Istnieją jednak rozwiązania alternatywne, które nie tylko radzą sobie z uporczywymi owadami tak samo dobrze, jak produkty sklepowe, ale są też całkowicie bezpieczne i nie naładowane sztucznymi chemikaliami.

Owady – oto osiem najpopularniejszych i najskuteczniejszych środków, które pozwolą Ci się pozbyć owadów z domu!

Olej miętowy

Owady nie znoszą zapachu mięty pieprzowej, dlatego warto ją stosować do ich odstraszania. Aby to zrobić wystarczy zmieszać osiem kropli olejki miętowego z wodą i spryskać powstałą mieszanką swoje wnętrza. Jeżeli wydaje Ci się, że stężenie olejku jest zbyt niskie możesz dodać go więcej.

Ocet winny

Stosujemy go niezwykle chętnie w kuchni, ale niewiele osób wie, że jest on równie skuteczny również jako naturalny odstraszacz owadów. Trzeba zmieszać jedną część octu z dwoma częściami wody i umieścić w butelce ze sprayem a następnie rozpylić w mieszkaniu.

Proszek do pieczenia

Wykazuje zdolność do pochłaniania wilgoci z ciała owadów. Wysyp go wokół domu, szczególnie we wszelkie pęknięcia i szczeliny.

Lawenda, rozmaryn i eukaliptus

Olejek z lawendy, rozmarynu oraz eukaliptusa skutecznie poradzi sobie z pluskwami. Wymieszaj je ze sobą i umieść kilka kropli w kubku wody. Przelej do butelki ze sprayem i rozpyl w sypialni.

Liście mięty

Podobnie jak olejek z mięty pieprzowej liście mięty są niezwykle silną trucizną dla owadów. Wystarczy rozdrobnić kilka świeżych listków i umieścić w sypialni lub pod materacem. Świetnie poradzą sobie z pluskwami oraz molami. Dodatkowo umieszczone w szafie sprawią, że ubrania będą pachnieć przepięknie!

Żel krzemionkowy

Można go umieścić w dowolnym miejscu w sypialni lub innych pomieszczeniach

Odkurzacz

Środki zaradcze z pewnością będą dobrze spełniać swoją funkcję, ale poza tym powinieneś również pamiętać, aby utrzymywać w domu czystość. Regularnie odkurzaj, zamiataj podłogi i miej porządek w szafie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *