Naturalny sposób na pielęgnację skóry – maseczka z kurkumy

Kurkuma to fantastyczna przyprawa, która od wielu lat używana jest w zwalczaniu licznych chorób skóry. Według Ajuwerdy regularne jej stosowanie w pielęgnacji skóry pozwoli Ci przywrócić jej dawny blask. To właśnie dzięki niej skóra stanie się promienista i nie będą pojawiać się na niej żadne niedoskonałości. Kurkuma to naturalny sposób na pielęgnację skóry ale również doskonały sposób na usunięcie martwego naskórka oraz licznych zanieczyszczeń. Maska przywróci naturalną równowagę pH.

Maseczka z Kurkumy

Wszystko, co zostaje naniesione w postaci maski z kurkumy na twarz wchłania się do krwiobiegu po około 20 minutach. Nic więc dziwnego, że indiańskie żółte złoto potrafi zdziałać cuda na naszej skórze. Z pomocą tej wspaniałej maseczki w ciągu kilku chwil możesz stać się piękna a Twoja skóra twarzy stanie się w okamgnieniu prawdziwą wizytówką.

Stwórz własną, domową maseczkę z kurkumy – naturalny sposób na pielęgnację skóry

Oto czego potrzebujesz, aby samodzielnie wykonać ten prosty kosmetyk. Warto dodać, że jest on uniwersalny i można stosować go niezależnie od rodzaju skóry:

  • 1 łyżka kurkumy
  • 2 łyżki stołowe mąki (możesz sięgnąć po mąkę owsianą, ciecierzycę lub jęczmień)

Składniki wymieszaj i dodaj odrobinę wody, aby utworzyć pastę. Nałóż mieszankę na twarz delikatnie rozcierając przez dwie minuty. Następnie spłucz.

Jeśli masz cerę tłustą – dodaj odrobiny kolendry, kilka kropli wapna lub kwiatu lawendy

Jeśli masz cerę suchą dodaj odrobiny kwiatu wiśni

Jeśli masz cerę normalną dodaj odrobiny pudru różanego, aby zwiększyć blask skóry

Zabieg wykonuj przed prysznicem. Wówczas łatwiej będzie Ci usunąć żółte plamy z kurkumy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *