seks BDSM

Seks BDSM – podniecające poniżenie, podstawowe zasady i cechy BDSM

Seks BDSM to specyficzny rodzaj współżycia oparty na dominacji jednej strony i pełnej uległości drugiej za obopólną zgoda. Są osoby, które podnieca dominacja i są tez osoby oczekujące poniżenia. W skład technik BDSM wchodzi bicie, kneblowanie i poniżanie. Popularność BDSM rośnie wraz z upowszechnieniem literatury poruszającej ten wątek współżycia, m. in. 50 twarzy Greya.

Seks BDSM

BDSM budzi wiele kontrowersji jak i spore zainteresowanie. Dla wielu osób to dziwny rodzaj przyjemności wręcz nie do zaakceptowania. Są osoby które traktują BDSM jako zaburzenie wykraczające ponad naturę człowieka. Skrót BDSM pochodzi od angielskich słów bondage, discipline, domination i subbission, które kolejno oznaczają: związanie, dyscyplinę, dominację i uległość, doskonale oddają istotę tego rodzaju seksu.

Mimo iż pozory wskazują na przymus i przemoc fizyczna to nie jest to gwałt. To rodzaj gry, przedstawienia z wcieleniem się w role. Możliwa jest w obrębie tego samego związku zamiana ról. Istotny bywa tez scenariusz zbliżenia, który daje poczucie bezpieczeństwa jeśli znamy kolejno następujące po sobie akty,

Seks BDSM – podstawowe zasady i cechy BDSM

Po pierwsze w seksie BDSM liczy się skrępowanie. Ograniczenie ruchów jednej osoby to podstawa. Wówczas partner lub partnerka ma poczucie władzy, co podnieca. Dominacja to jedno a uległość to drugi z elementów podniecenia. Kolejnym elementem jest dyscyplina.

Wydawane komendy, rozkazy muszą być wykonywane przez osobę uległą, w przeciwnym razie następuje kara taka jak chłosta, klaps itp. często specjalnie osoba uległa stawia opór a by owego klapsa otrzymać. Przyjemność może sprawiać zarówno otrzymywanie klapsów jak i ich dawanie. Dominacja to główny element zabawy. Osoba dominująca decyduje o dalszym przebiegu współżycia.

Często elementem BDSM jest udawanie zwierzęcia, wydawanie jego odgłosów. Należy jednak odróżnić BDSM od sadomasochizmu. Łączy się on z technikami dominacji i uległości jednak sadyzm odnosi się do przyjemności z czynienia bólu drugiej osobie, nie zaś z dominacji nad drugą sobą.

Również masochizm różni się od uległości. Poniżenie a wykorzystywanie seksualne to dwie różne rzeczy. W sado maso mamy do czynienia ze śladami przemocy jak siniaki, krwawienia. Ponadto zabawy tego typu mogą być zwyczajnie niebezpieczne dla zdrowia i życia.

Bezpieczny seks BDSM

BDSM może być bezpiecznym seksem jak i niebezpiecznym. Daleko mu do delikatności i subtelności uniesienia. Partner ma odczuwać ból, poniżenie, zwłaszcza gdy jest skrępowany, zakneblowany i unieruchomiony. Musi wówczas zgodzić się na wszystko co zechce z nim zrobić druga osoba, oczekiwać na jej kaprys rozwiązania.

Elementem BDSM są zwykle knebel i kajdanki. Podczas seksu BDSM przekracza się wiele granic, aby w pełni odczuć wolność seksualną. Mimo wszystko istnieje kodeks bezpiecznego współżycia chroniący osoby pełniące rolę uległej. Tak zwany SSC zbiór to zestaw zasad seksu BDSM. Kardynalną zasadą jest seks bezpieczny za zgodą dwóch stron przy zdrowych zmysłach.

Ponadto obowiązuje również RACK – kodeks regulujący zasady, które powinny być respektowane podczas seksu BDSM. Kluczową zasadą jest odpowiedzialność za swoje czyny i samopoczucie. Z uwagi na obowiązujące zasady BDSM różni się od przemocy, gwałtu, molestowania.

Osoby decydujące się na BDSM są tego świadome, ustalają granice i zasady we dwoje. Zwykle wprowadzają również hasło bezpieczeństwa, po którym wypowiedzeniu stosunek ulega zakończeniu, przerwaniu. Seks BDSM ma służyć przyjemności, nie zaś cierpieniu, dlatego kiedy przestaje się nam podobać warto umieć go przerwać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *