Mini deser truskawkowy

Mini deser truskawkowy bogaty w witaminę C i błonnik! Sprawdź to!

Mini deser truskawkowy – nic tak nie orzeźwia w upalne dni jak świeże, sezonowe truskawki. Można zjadać je jako samodzielną przekąskę lub zastosować jako dodatek do finezyjnych deserów. Właśnie na nich dzisiaj się skupimy. Pokażemy Wam jak można szybko przygotować smaczny deser truskawkowy, który nie tylko rozochoci Wasze podniebienia, ale również dostarczy do Waszego organizmu wielu cennych składników odżywczych.

Mini deser truskawkowy – receptura

Nasza receptura jest dedykowana osobom, które nie mają wiele wolnego czasu na gotowanie. Skupiliśmy się przede wszystkim na tym, aby zastąpić klasyczne, wysokokaloryczne składniki dodawane do większości ciast, zdrowymi alternatywami. Zamiast herbatników użyliśmy pełnoziarnistej mąki oraz masła.

Chcieliśmy również wzmocnić smak, ale zamiast bitej śmietany użyliśmy waniliowego jogurtu. Wszystkie składniki połączyliśmy i upiekliśmy. Jogurt dostarczy do Waszego organizmu zdrowych tłuszczów oraz białka. Ograniczone jest spożycie pustych kalorii.

Na koniec dodaliśmy truskawki, które są głównym składnikiem naszego przepisu. Niewiele osób pewnie zdaje sobie sprawę z tego, że owoce te są niezwykle bogate w naturalne antyoksydanty. Aromat wzmocniliśmy sokiem pomarańczowym ze świeżo wyciskanych owoców, bogatego w witaminę C oraz zwiększającego odporność.

Połączenie wszystkich składników, czyli mąki z proszkiem do pieczenia, jogurtem oraz truskawkami i sokiem pomarańczowym pozwala stworzyć ciasto, które dostarcza do organizmu jedynie 200 kalorii!