Kobiece piersi

Kobiece piersi – wiek a budowa, funkcje

Kobiece piersi to niewątpliwie największy atrybut każdej z pań. Niektóre stanowią obiekt westchnień wielu mężczyzn inne zwracają uwagę. Wśród kobiet stanowią obiekt porównań, żartów ale pełnią także bardzo wiele innych funkcji. Aby jednak dobrze się z nimi czuć należy o nie odpowiednio dbać a żeby o nie odpowiednio dbać należy znać strukturę ich budowy tak aby nie pogorszyć ich stanu lub wyglądu a jedynie poprawić.

Piersi są atrybutem kobiecości i jedną z podstawowych sfer erogennych. Ich wielkość i kształt mają wpływ na atrakcyjność seksualną kobiety. O urodzie piersi stanowi ich ułożenie, objętość, symetria, sprężystość i jędrność oraz stan pokrywającej je skóry, a także regularny kształt otoczki oraz brodawki.

Budowa kobiecych piersi

Gruczoł piersiowy należy do największych gruczołów skórnych. Charakterystyczny dla kobiecych piersi jest ich półkulisty kształt o stożkowatym zakończeniu. Umiejscowione są symetrycznie w przedniej części klatki piersiowej na wysokości w zależności od wielkości od trzeciego nawet do ósmego żebra. Część pomiędzy kobiecymi piersiami zajmuje brzeg mostka zewnętrzna krawędź stanowią pachy.

Budowa kobiecych piersi jest dość złożona, obejmuje ona około 20 płatów zwanych inaczej gruczołami pęcherzykowatymi których jedna z funkcji jest produkcja pokarmu w okresie rozrodczym kobiety.

Kobiecy biust jest w przeważającej części zbudowany z tkanki łącznej i tłuszczowej, gruczołów i przewodów mlekowych. Ponieważ nie ma praktycznie żadnej „podtrzymującej“ tkanki mięśniowej, nie może być ujędrniony czy wymodelowany poprzez ćwiczenia.

U młodych kobiet w budowie piersi przeważa tkanka gruczołowa, dzięki czemu jest ona bardziej jędrna.

Wygląd piersi uzależniony jest od ułożenia na klatce piersiowej. Uroda piersi zależy też od jędrności i sprężystości tkanek biustu oraz od kształtu otoczki, czy jest okrągła, owalna, niekształtna. Nie bez znaczenia jest także wielkość brodawki, czy jest mała, średnia, duża, uwypuklona, wklęsła, płaska, ułożona centralnie, wysoko, nisko, ale także od ułożenia względem siebie, czy piersi są rozstawione, połączone. Ocena wyglądu kobiecych piersi to kwestia gustu i trudno określić które są ładne a które nie.

Wiek a budowa piersi

Zmiany jakie zachodzą w kobiecych piersiach są nieodłącznym elementem życia, piersi zmieniają się wraz z wiekiem. Dlatego też mówi się iż budowa piersi jest zależna od wieku kobiety.

Kobiece piersi ewoluują począwszy od okresu dojrzewania, poprzez momenty pełnej aktywności płciowej, ciąży, karmienia do powolnego przekwitania. Zmienia się także struktura kobiecych piersi w zależności od etapu życia w którym znajduje się kobieta.

Najokazalsze i najjędrniejsze piersi posiadają kobiety młode które nie doświadczyły jeszcze uroków macierzyństwa oraz karmienia piersią. Wówczas pierś jest zwarta i twarda, przypominająca dojrzałą pomarańcze. Za ich stan odpowiada tkanka tłuszczowa oraz gruczoły podtrzymujące je na swoim miejscu i nadające im odpowiedni kształt.

Z wiekiem struktura piersi się zmienia, w szczególności jeśli kobieta karmi piersią dziecko. Wówczas tkanka ulega znaczącemu zwiotczeniu a ze względu na brak mięśni nie ma zbyt wielkich szans na powrót znów jędrnych i pięknych atrybutów kobiecych.

Funkcje kobiecych piersi

Kobiece piersiPodstawową funkcja piersi do których zostały w szczególności przeznaczone to funkcja biologiczna która obejmuje przygotowanie, źródło najlepszego, zdrowego i pełnowartościowego pokarmu dla przyszłego potomstwa. Dlatego właśnie w szczególności uważa się iż kobiece piersi to najwspanialsza i nie powtarzalna część kobiecego ciała.

Inną funkcja jest oczywiście sfera seksualna. Odgrywa ona także bardzo ważny element w życiu większości kobiet.

W trosce o wygląd i stan kobiecych piersi

Kobiece piersi oraz dekolt to jedno z najdelikatniejszych elementów kobiecego ciała. Dlatego tez konieczna jest odpowiednia pielęgnacja tych okolic i dbałość o ich prawidłowy wygląd. Niestety większość pań nie dba wcale o tę część ciała pozostawiając ją samą sobie. Na efekty nie będzie trzeba długo czekać, zmarszczki pojawiają się już w młodym wieku, w szczególności u kobiet które zażywają słońca bez ograniczeń.

Najczęściej popełniane błędy wpływające niekorzystnie na wygląd i stan kobiecych piersi:

– gorące kąpiele,
– spanie na brzuchu,
– noszenie stanika typu push-up,
– garbienie się,
– brak odpowiedniej higieny i nawilżania.

Co więc należy robić aby kobiece piersi zawsze wyglądały pięknie i młodo? Istnieje kilka rad które warto stosować. Do najczęściej zalecanych możemy zaliczyć:

– stosowanie naprzemiennego prysznica zimną i ciepłą wodą. Powoduje to rozszerzenie naczyń krwionośnych i jednoczesną poprawę krążenia,
– masaż piersi,
– nawilżanie, stosowanie preparatów odpowiednio dobranych do stanu i rodzaju skóry,
– precyzyjne i profesjonalne dobranie biustonosza w zależności do wielkości i kształtu,
– ćwiczenia i prawidłowa postawa,
– domowe maseczki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *