trądzik różowaty

Krem na wypryski – Jak przyrządzić naturalny krem na wypryski?

Krem na wypryski – wypryski różnego rodzaju zlokalizowane na twarzy to bolesna i drażliwa przypadłość, która dodatkowo bardzo szpeci. Warto poznać domowy sposób na radzenie sobie z tą przypadłością i objawami z nią związanymi – krem na wypryski.

Czym są wypryski i jak się ich pozbyć?

Wypryski, krostki na skórze – to bardzo częsta przypadłość, często wynikająca ze zmian hormonalnych w organizmie człowieka. Bywa, że bolesne, swędzące krostki pojawiają się rzadko – na przykład w określonym dniu cyklu miesiączkowego, ale zdarza się też, że jest ich wiele i pojawiają się zdecydowanie zbyt często, by móc je bagatelizować.

Próbując się pozbyć wyprysków często wyciskamy je – co jest prostą drogą do nadkażenia, ponieważ wyciskając wyprysk naruszamy ciągłość skóry i wprowadzamy do środka bakterie. Jedynym sposobem na pozbycie się wyprysków jest stosowanie skutecznych, domowych metod przy jednoczesnym zachowaniu maksimum należytej higieny osobistej twarzy oraz dłoni.

Najważniejsze w leczeniu wyprysków, to unikać dotykania twarzy brudnymi dłońmi. Częste oczyszczanie jej specjalnymi antybakteryjnymi mydłami, tonizowanie skóry i unikanie makijażu, który zatyka pory i jest pożywką dla bakterii.

Sama higiena jednak nie wystarczy, by pozbyć się wyprysków – dlatego warto zastosować domowy naturalny krem na wypryski pomagający zwalczyć ich przykre objawy, takie jak ból czy swędzenie, zredukować ich widoczność, co pozwoli na skuteczniejsze działanie innych leków zapisanych przez dermatologa. Co istotne – leczenia domowym kremem nie należy stosować jako wyłącznej kuracji na wypryski, a jedynie jako wsparcie farmakoterapii oraz zmiany trybu życia i odżywiania.

Jak przyrządzić krem na wypryski?

Aby sporządzić dobrej jakości krem skutecznie działający przeciw wypryskom i minimalizujący ich objawy, należy zakupić kilka produktów o działaniu antyseptycznym i przeciwbólowym i zmieszać je ze sobą w odpowiednich proporcjach:

olej ziołowy Calendula 30ml
olej seabuckthorn 30 ml
masło Shea 120g
olejek eteryczny z kardamonu 10 kropli
olejek eteryczny z marchwi 15 kropli
olejek eteryczny patchouli 20 kropli
olejek eteryczny z niebieskiego rumianku

Składniki te należy zmieszać ze sobą w dobrze wyparzonych naczyniach szklanych lub ze stali nierdzewnych i przełożyć do wyparzonego słoika. Nakładać po kąpieli na dobrze osuszoną skórę. Taka mieszanka składników jest całkowicie bezpieczna dla skóry, dlatego można używać tego domowego kremu bez obaw nawet przez dłuższy czas. Mieszanka ta pięknie pachnie, dlatego też warto stosować ją również jako profilaktykę dla problemów skórnych od czasu do czasu.

Wszystkie niezbędne składniki można zakupić w specjalnych sklepach z ekologicznymi kosmetykami i olejkami. Dostaniemy je w rożnych gramaturach, przy czym niekoniecznie należy wybierać te najmniejsze, tylko na użytek do tego jednego kremu – ponieważ olejki te można wykorzystać również do sporządzania innych ciekawych mikstur do kąpieli, płukanek lub innych zabiegów mających na celu poprawianie zdrowia, urody oraz ogólnego samopoczucia, a przy okazji – pięknie pachnących.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *