Co to są dermokosmetyki? Dlaczego warto je stosować?

Dermokosmetyki zyskują coraz większe grono zwolenniczek. Wynika to przede wszystkim z rosnącej świadomości dotyczącej składów produktów do twarzy i ciała, zasad ich testowania, kontroli. Dermokosmetyki należą do tych absolutnie najlepiej przebadanych, a więc gwarantują ci bezpieczeństwo, brak podrażnień i ochronę skóry na najwyższym poziomie.

Dermokosmetyki – między kosmetykiem a lekiem

Dermokosmetyki nie bez powodu są przez wielu klientów uznawane za najbardziej bezpieczne i sprawdzone produkty do ciała. Przede wszystkim są to produkty przeznaczone do skór wrażliwych i problematycznych, które potrzebują szczególnie przemyślanej pielęgnacji, natomiast z tego typu produktów mogą korzystać także posiadaczki cech normalnych, suchych itd. Dermokosmetyki wyróżnia:

  • wysoki profil eliminacji substancji alergicznych,
  • potwierdzona badaniami hipoalergiczność,
  • zawartość substancji aktywnych dedykowanych konkretnemu problemowi (np. trądzikowi, atopii, przebarwieniom),
  • restrykcyjny proces produkcyjny, wysoka kontrola jakości,
  • spełnienie powyższych standardów  produkcyjnych zahaczających o procesy produkcyjne leków,
  • prowadzenie ścisłych i długotrwałych testów z udziałem lekarza, dermatologa.

Dla kogo są dermokosmetyki?

Dermokosmetyki są dla wszystkich. Przyjęło się oczywiście, że sięgają po nie najczęściej osoby, które w żadnym razie nie mogą sięgać po tradycyjne np. żele do mycia czy balsamy, ponieważ w wyniku ich stosowania dostają podrażnień lub uczuleń. Rzeczywiście w takim przypadku dermokosmetyki często jawią się jako koło ratunkowe, które pozwala nie tylko zadbać o higienę w bezpieczny sposób, lecz także wyciszyć stany zapalne, opanować podrażnienia itd. To bardzo ważne, ale nie jedyne zastosowanie dermokosmetyków. Coraz częściej osoby z cerą normalną czy suchą wybierają tego typu produkty. Drogeria internetowa oferuje ich coraz więcej. Wszystko dlatego, że chętniej stawiamy na produkty, które może nie mają obłędnego zapachu, ale są bezpieczne i skuteczne, pozwalają zadbać o skórę, odpowiednio ją odżywić, nawilżyć.

Dermokosmetyki to pielęgnacja apteczna, przemyślana, świadoma i dopasowana do potrzeb. Linii dermokosmetyków powstaje coraz więcej, są dość różnorodne, dlatego każdy znajdzie w ofercie produkt dopasowany do potrzeb. Zamiast chemicznych dodatków, możesz postawić na dobrane przez lekarzy i dermatologów substancje czynne, które nie maskują problemu, ale go leczą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *