kurkumina

Kurkumina – leczenie raka, silne działanie przeciwrakowe, rewolucja

Kurkumina – Rak jest jedną z głównych przyczyn śmierci. Co zrobić, jeśli istnieje bezpieczne, naturalne zioło, które może działać na niemal każdy rodzaj raka? Czy uwierzycie w taką rewolucję?

Zdaniem dr William LaValley, który koncentruje się głównie na pracy klinicznej nad leczeniem raka, curcumin – pochodna kurkumy i pigment, który daje curry, jego żółto-pomarańczowy kolor – może działać destrukcyjnie na komórki rakowe. Jest to naturalny związek, który został szeroko zbadany i stwierdzono, że ma wiele zastosowań zdrowotnych.

Dr LaValley był szkolony w dziedzinie medycyny ogólnej, ale poświęcił sporo czasu na zrozumienie szlaków biochemicznych, które mogą wspierać zdrowie odżywcze. W 1982 roku brał udział w programie wymiany do Chińskiej Republiki Ludowej, gdzie zdobył pierwsze doświadczenia z starożytnymi praktykami tradycyjnej medycyny chińskiej i akupunktury.

„Jedną z ważnych wiadomości, o której się dowiedziałem, było to, że przez co najmniej setki, prawdopodobnie tysiące lat, naturalne produkty, naturalne cząsteczki, rośliny i zwierzęta, które są już dostępne w przyrodzie, były używane przez Chińczyków, co głęboko zmieniło moją perspektywę w świecie medycyny „- mówi. „Wróciłem do szkoły medycznej, a potem spojrzałem na to, w jaki sposób mogę zintegrować perspektywę konwencjonalnej wiedzy farmaceutycznej, jak również naturalnego ekstraktu, naturalnego zastosowania produktu”.

Kurkumin ma silne działanie przeciwrakowe

W 2005 r. wziął urlop w praktyce klinicznej, aby zanurzyć się w nauce biologii molekularnej, a konkretnie biologii molekularnej raka. Ważną lekcją, którą nauczył się przez to przedsięwzięcie, jest zrozumienie biologii molekularnej w szeregu chorób i objawów opisanych w literaturze naukowej.

Kurkumina – uniwersalne leczenie raka?

Co ciekawe, kurkumina wydaje się być powszechnie użyteczna w prawie każdym typie raka, co jest naprawdę dziwne, ponieważ rak składa się z wielu różnych patologii molekularnych. Niekoniecznie jest jedno zioło. Dr LaValley wyjaśnia, jak doszedł do wniosku:

W komórkach są molekuły, a te cząsteczki oddziałują ze sobą wzdłuż pewnych ścieżek. Ruch tej interakcji, sygnały przenoszone w tym handlu informacjami w cząsteczkach, przedstawia wiele różnych celów lub kompleksów specyficznych dla cząsteczek . Jak wyjaśnił dr LaValley, czy cząsteczka kurkuminy powoduje wzrost ruchu lub aktywności określonego celu molekularnego, czy też zmniejszenie / hamowanie aktywności, badania wielokrotnie wykazują, że efekt końcowy jest silną aktywnością przeciwrakową. Ponadto kurkumina nie wpływa niekorzystnie na zdrowe komórki, sugerując, że jest selektywnie skierowana na komórki nowotworowe. Badania wykazały również, że działa synergistycznie z niektórymi lekami chemioterapeutycznymi, zwiększając eliminację komórek nowotworowych.

Kurkumina niszczy raka w wielu sposobach

Kurkumina ma zdolność do modulowania aktywności genetycznej i ekspresji – zarówno przez niszczenie komórek nowotworowych, jak i poprzez wspieranie zdrowej komórki. Wspiera też  antyangiogenezę, co pomaga zapobiegać rozwojowi dodatkowego dopływu krwi niezbędnego do wzrostu komórek nowotworowych.

Oto jej najważniejsze działanie:

  • Hamowanie proliferacji komórek nowotworowych
  • Zmniejsza stan zapalny
  • Hamuje przemianę komórek z normalnego do guza
  • Hamowanie syntezy białka, które ma znaczenie w tworzeniu guza
  • Pomaga organizmowi zniszczyć zmutowane komórki nowotworowe, tak aby nie mogły rozprzestrzeniać się w całym ciele
  • Zapobiega rozwojowi dodatkowego dopływu krwi niezbędnego do wzrostu komórek nowotworowych (angiogeneza)

Może wato spróbować?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *