blizny

Blizny – cudowny sposób na blizny i rozstępy zupełnie naturalny!

Blizny są nieodłączną częścią naszego życia i nie ma na świecie ani jednej osoby, która by ich nie miała. Powstają w wyniku uszkodzeń skóry, wypadków, rozcięć oraz po operacjach. Równie często borykamy się z rozstępami, ale i na nie alternatywne metody leczenia mają skuteczny sposób.

Jak usunąć blizny w naturalny sposób?

Metod tak naprawdę jest mnóstwo, ale my wybraliśmy tylko te, które cechują się najwyższą skutecznością.

Blizny starsze

Do ich usuwania najlepiej jest wybrać geranium. Można go znaleźć niemalże w każdym ogrodzie. To bardzo ładna roślina doniczkowa, która wykazuje silne właściwości przeciwzapalne. Wystarczy każdego dnia zastosować jego kwiaty na starsze blizny. Po kilku tygodniach będą znacznie mniej widoczne w porównaniu do wersji pierwotnej.

Nowe

Aby usunąć nowe blizny, użyj kremu kalendula, ponieważ jest bogaty w flawonoidy i pomaga wzmocnić skórę. Daje najlepsze rezultaty w połączeniu z olejem z witaminą E. Ponadto zapewnia działanie kojące i przeciwzapalne, które zmiękcza skórę i przyspiesza proces gojenia.

Rozstępy

Wąkrota azjatycka zajmuje tutaj zdecydowanie miejsce numer jeden. Ma niesamowite właściwości, dzięki którym może być stosowana jako naturalny antybiotyk. Aby usunąć rozstępy, weź ½ – 1 łyżeczki rośliny i zalej ją nalewką domowej roboty. Smaruj rozstępy regularnie.

Zapobieganie powstawaniu blizn i rozstępów

Zapobiegawczo zaleca się stosowanie miodu manuka, który ma silne właściwości antybakteryjne. W jego składzie znajduje się również witamina C, która sprzyja szybszej regeneracji tkanek i zmniejsza stan zapalny wokół nich.

Równie skuteczny jest aloes, który uzdrawia i regeneruje skórę. Zapobiegnie powstawaniu blizny po uszkodzeniu tkanki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *