Potencjał mózgu – jak wykorzystać 100% potencjału naszego mózgu?

Potencjał mózgu – czy kiedykolwiek cierpiałeś z powodu zmniejszenia czynności mózgu lub po prostu chciałbyś, aby Twoje mentalne skupienie mogło być trochę lepsze? Nasze mózgi odgrywają ogromną rolę w sposobie radzenia sobie z życiem – od samego początku każdego dnia i aż do chwili zamknięcia oczu na noc. Mózg nawet odgrywa istotną rolę wtedy, kiedy śpimy więc to niesamowite, że działa dla nas cała dobę. Może warto zrobić dla niego coś dobrego?

Odkryj zespół naturalnych ziół, które mogą zwiększyć wydajność, poprawić mentalne skupienie i korzystać z potencjału mózgu w stu procentach!

Potencjał mózgu – ROZMARYN

To piękne zioło nie jest tylko gwiazdą w kuchni śródziemnomorskiej! Rozmaryn jest również istotny zwłaszcza gdy jest używany jako olejki eteryczne w aromaterapii. Uważa się, że zapach rozmarynowy olejku eterycznego poprawia wydajność i sprawność w pracy umysłowej. Ponadto rozmarynowy olejek eteryczny może również pomóc w polepszeniu pamięci. Super korzystny środek dla studentów lub kogoś uczącego się nowej umiejętności!

Potencjał mózgu – VACHA

To zioło było tradycyjnie stosowane w leczeniu zaburzeń układu nerwowego. Może pomóc w jasnym myśleniu, koncentracji i koncentracji umysłowej. Niektórzy ludzie, którzy stosują lek Vacha, twierdzą, że ma niewielki wpływ stymulujący, dlatego często zaleca się osobom o niskim nastroju lub „powolnym myśleniu”. Vacha jest popularnie uważany za pomoc w detoksykacji tkanki mózgowej.

Potencjał mózgu – ASHWAGHANDA – indyjski żeń-szeń

Czujesz się przepracowany? Jesteś nieswój? Nie czujesz się w formie? Jeśli tak, ashwaghanda może być odpowiednim ziołem dla Ciebie! Jest tradycyjnie stosowana w medycynie ajurwedyjskiej w celu odmłodzenia i wzmocnienia funkcji mózgu. W rzeczywistości, najnowsze badania wskazują, że może nawet pomóc komórkom nerwowym w hipokampie by prawidłowo się rozwijać.

To zioło uważa się za pomoc w leczeniu nerwowego załamania i zapobiega pogarszaniu się komórek mózgowych. Ashwaghanda może dodatkowo zagwarantować wspomożenie układu odpornościowego. Podobnie jak większość innych ziół wzmacniających mózg, ashwaghanda może pomagać w zrozumieniu umysłu, przetwarzaniu informacji i ogólnym funkcjonowaniu poznawczym.

Potencjał mózgu – BACOPA (bacopa monnieri)

To zioło ajurwedyjskie zostało uznane za skuteczną ogólną pomoc mózgową. W szczególności, bakopa może polepszyć pamięć, zmniejszyć stres, zwiększyć zdolność uczenia się i poprawić funkcjonowanie umysłowe. Warto zauważyć, że Bacopa również uznano za profilaktykę przed chorobą Alzheimera. Może to wynikać z jego potencjalnej zdolności do zmniejszenia beta-amyloidu w mózgu.

Potencjał mózgu – RHODIOLA (rhodiola rosea)

Technicznie korzeń – ta starożytna roślina była używana przez wieki w ramach tradycyjnych naturalnych terapii gojenia. Uważa się, że Rhodiola jest szczególnie pomocny w okresach stresu i może poprawić zarówno mózg, jak i sprawność fizyczną, gdy czujemy się zmęczeni. Ponadto rhodiola może również pomóc w modulowaniu naszego nastroju poprzez zmniejszenie lęku i depresji. Może też pomóc w umysłowym zmęczeniem i problemach z pamięcią.

Potencjał mózgu – HUPERZINE-A

Pochodna unikatowego chińskiego mchu, Huperzine-A otrzymała uwagę jako potencjalny środek zapobiegawczy w chorobie Alzheimera. Wczesne badania sugerują, że może on zablokować enzym w mózgu, który niszczy acetylocholinę – neuroprzekaźnik, który przekazuje informacje między komórkami mózgowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *