miód manuka

Miód manuka w leczeniu raka, cukrzycy i stanów zapalnych!

Miód manuka – wszyscy wiemy jak wiele korzyści zdrowotnych może przynieść regularne spożywanie miodu. Od wieków jest to produkt stosowany jako remedium na liczne dolegliwości. Jego fantastyczny smak sprawia, że jest nieodzownym elementem wszystkich kuchni. Spośród wszystkich miodów szczególnie korzystny jest Miód Manuka.

Miód Manuka i jego właściwości

Jest to rodzaj miodu pochodzącego z Nowej Zelandii, a dokładniej z regionu Przylądka Wschodniego w Nowej Zelandii. Produkują go pszczoły zbierające nektar z krzewów Manuka, skąd wywodzi się nazwa. Jest stosowany do leczenia wrzodów, chorób skóry, grypy, gorączki i przeziębienia. Ma silne właściwości przeciwutleniające, przeciwgrzybicze, przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe, przeciwzapalne, antyseptyczne i trawienne.

Kapitan James Cook, odkrywszy Nową Zelandię, wypił nektar liści Manuka i zapisał w swoim dzienniku:

„Liście Manuka są używane przez wielu z nas jako herbata, która ma bardzo przyjemny gorzki smak i aromat”.

Lekarze uważają, że w miodzie zawarta jest ilość cukru tworząca doskonałe środowisko przeciwdziałające rozmnażaniu się bakterii. Ma też niesamowite właściwości zwiększające odporność i przyspiesza gojenie się ran.

Można stosować go w przypadku:

  • nieżytu żołądka
  • biegunki
  • przeziębienia i grypy
  • wrzodów
  • chorób oczu
  • zgagi
  • chorób przewodu pokarmowego.

Badania dowodzą, że ma silne właściwości regeneracyjne, dzięki czemu utrzymuje naczynia krwionośni i komórki skóry w idealnym stanie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł koniecznie podziel się z nim z rodziną i ze znajomymi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *